WEFA bu yılki Ramazan Kampanyasında 30 ülkede iftar paketleri ve bayram hediyeleri dağıtıyor, toplu ifar yemekleri veriyor. Geçtiğimiz günlerde Sudan ve Zimbabve’de toplu iftar yemekleri veren WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, o uzak coğrafyalardan Avrupa’da yaşayan hayırseverlere selam ve dualar getirdi.

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, “İyilik Her Kapıyı Açar“ sloganı ile 2013 yılı Ramazan Kampanyasını dünyanın en mahrum coğrafyalarında ve Türkiye’de gerçekleştiriyor. Kurulduğu tarihten itibaren her Ramazan ayı içerisinde dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldüren WEFA, bu Ramazanda da 30 ülkede iyiliği dünyaya yaymaya çalışıyor. Her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya (iftar paketi) dağıtımları yapan WEFA, yetimlerin de yüzlerini güldürüyor, ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriyor.

 

Somali’den Endonezya’ya, Arakan’dan Tanzanya’ya, Keşmir’den Bosna’ya, Filipinler’den Arnavutluk‘a 30 ülke ve bölgede gıda dağıtımları yapan, toplu iftar yemekleri verip bayramlık hediyeler de dağıtan olan WEFA, Türkiye’de de 10 faklı şehirde iftar paketleri (kumanyalar) dağıtıyor.

 

İftar Paketleri (Kumanyalar) 

Bu yıl da hayırseverler 30 Euro karşılığında muhtaç bölgelerde içerisinde temel gıda maddelerinin bulunduğu iftar paketleri dağıttırabiliyorlar. Ülkelerin mutfak kültürlerine göre hazırlanan kumanyalar ile ihtiyaç sahipleri, ailece iftar yapabiliyorlar.

 

Fitre

Bağışçılarımız bu Ramazan’da kişi başına 8 Euro ile fitre ibadetlerini yerine getirebilecekler.

 

İftar Yemekleri 

WEFA, dünyanın en muhtaç bölgelerinde Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kuruluyor. Özellikle yetim, dul ve yaşlıların bulunduğu iftar sofrası projesine Avrupa’daki hayırseverler bir kişilik iftar yemeği için 5 Euro bağışta bulunarak katılabiliyorlar.

 

SMS ile bağış

Bayram yazıp 81190’a mesaj atıldığında bir kişinin iftar yemeği karşılanmış oluyor.

 

Yetim ve yoksullara bayramlık hediyeler

Ramazan ayı içerisinde WEFA tarafından sürekli desteklenen yetimler dışında farklı bölgelerdeki yetimlere yönelik gıda, bayramlık ve yetimhane desteği de sağlıyor. Yine isteyen hayırseverler 20 Euro karşılığında yetim ve yokulların bayram hediyesi ile bayramda yüzlerini güldürebiliyor.