SU KUYUSU PROJESİ İÇİN NELER YAPABİLİRİM

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, hayata geçirdiği Su Kuyusu projesi ile Asya ve Afrika’da temiz su kaynakları oluşturuyor ve bölge insanının refaha ve huzura kavuşmasını sağlıyor.

Özellikle kurak iklim ve coğrafi yapı nedeniyle Afrika’da su problemi yaşanmaktadır. Bizler ise yoksulluk, kuraklık ve açlığın gölgesinde yaşam mücadelesi vermekte olan kardeşlerimize Afrika’da Su Kuyusu projesi ile umut olmayı ve susuz kalplere hayat olmayı hedefliyoruz.

WEFA İLE 4.520 SU KUYUSU

Asya ve Afrika’da Su Kuyusu projesi ile dünyanın en kurak 19 ülkesinde 4.520 su kuyusu inşa ettik. Somali, Çad, Kenya, Kamboçya, Gine ve Çad gibi yoksul ülkelerde inşa ettiğimiz su kuyuları ile ihtiyaç sahiplerini temiz suya kavuşturduk. Bölge halkı temiz su sayesinde hastalıklardan korunurken, su kuyuları sayesinde bölgedeki tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesine yardımcı olduk.

su kuyusu

SUSUZ KALPLERE HAYAT OL

Siz hayırseverlerimiz de Su Kuyusu projemize destek olarak susuz kalplere hayat olabilirsiniz.

Şöyle ki;

  • Bir su kuyusu bedelinden az olan miktardaki bağışlarınızı Su Kuyusu projesi için ayrılan bağış havuzuna ulaştırabilir, böylelikle su kuyusu projesine destek verebilirsiniz.
  • Bir su kuyusu bedelini karşılayan bağışınızı kurumumuza ulaştırarak, kendi belirleyeceğiniz isimle bir su kuyusu inşa edebilirsiniz.
  • Su kuyusu açtırmak için gerekli olan maddi tutarı arkadaşlarınız ve aileniz ile bir araya gelerek de karşılayabilirsiniz. Açtırmak istediğiniz su kuyusu, belirlediğiniz ülkede inşa edilecektir. Bu durumda bağış tutarınız ile seçtiğiniz ülkedeki kuyu fiyatının birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir.
  • Su Kuyusu projemiz için gönüllü olabilir ve aktif olarak WEFA ekibiyle bu projede görev alabilirsiniz.
  • Su Kuyusu projemiz için kermes veya farklı etkinlikler organize edebilir ve gelirini projemize bağışlayabilirsiniz.
  • Yemekli veya biletli organizasyonlar düzenleyerek, buradan elde ettiğiniz gelir ile su kuyusu açabilirsiniz.
  • Kampanyamızı çevrenize, iş arkadaşlarınıza, okulunuzda duyurarak projemizin geniş kitlelerce duyulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Web sitenizde Su Kuyusu projesinin linkini verebilir veya sosyal medya hesaplarınızda projemizi çevrenize duyurabilirsiniz.

Yapacağınız bağışlarla kurak coğrafyalara hayat olabilirsiniz.

Bağışınızı wefa.org sayfası üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da gerçekleştirebilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ