WEFA İLE SU KUYUSU PROJESİ

SU KUYUSU PROJESİNİN AMACI

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Afrika ve Asya’da temiz içme suyundan mahrum kalan insanlar için su kuyusu inşa ediyor. Su Kuyusu projesi ile kurak bölgelere inşa edilen su kuyuları susuz kalplere yaşam pınarı oluyor.

SU KUYUSU PROJESİNE KATILIM

Su Kuyusu projesi ile WEFA hayırseverleri, bir damla yardım ile binlerce sevaba ortak oluyor. Projemize bağışta bulunarak, susuz kalplere hayat olabilirsiniz.

  • +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak veya ofisimizi ziyaret ederek WEFA Proje Birimine su kuyusu açtırma talebinizi iletebilirsiniz.
  • Su kuyusu bağışınızın kurumumuza ulaşmasının ardından, sizin seçtiğiniz bir ülkede su kuyusu inşasına başlanır.
  • Proje tamamlandığında istediğiniz bir isim su kuyusuna yazılır ve su kuyusunun fotoğrafı, teşekkür belgesi ile birlikte adresinize gönderilir.
  • Projemize; aileniz, iş arkadaşlarınız veya okul, cami, dernek grupları ile katılabilir ve yapacağınız bağışlarla bir su kuyusu açtırabilirsiniz.
  • Su Kuyusu projesine bir su kuyusu bedelinden daha az bağış yaptığınız takdirde bağışlarınız bu projemiz için ayrılan bir havuza aktarılır. Bir havuzda biriken bağışlar dünyanın farklı coğrafyalarındaki muhtaç bölgelerde yeni yapılan su kuyularının inşası ile su kuyularının bakımı için kullanılmaktadır.
WEFA İLE SU KUYUSU PROJESİ

SU KUYUSU PROJESİ İLE HEDEFLENEN FAYDALAR

WEFA ekipleri tarafından, öncelikle Asya ve Afrika’nın kurak ve temiz suya hasret bölgeleri tespit ediliyor. Ardından bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak su kuyusu inşa edilerek;

  • Bölge halkının temiz suya erişebilmesi,
  • Kirli sudan kaynaklanan hastalıkların önüne geçilmesi,
  • Kurak bölgelere su ulaştırılarak tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi,
  • Kız çocuklarının okullarına devam edebilmeleri hedeflenmektedir.

Almanya’da Türk Taksicilerden Anlamlı Yardım – WEFA e.V

BİR SU KUYUSU PROJESİ SÜRESİ VE BEDELİ

İnşa edilecek su kuyusu, her bir bölgenin ihtiyacına göre tespit edilir. İnşa edilecek su kuyularının büyüklüğü bölgenin coğrafi koşulları ve su kuyusunun derinliğine göre değişmektedir.

Bir su kuyusunun inşası ise bölgenin iklim koşulları, coğrafi yapısı ve inşa edilecek su kuyusunun özelliğine göre 9-12 ay arası sürmektedir.

AÇILAN KUYULARIN DENETİM VE TAMİRATI

Hayırseverlerimizin bağışları ile açılan su kuyularının gerekli bakım ve tamiratları da WEFA tarafından yerine getirilmektedir. Su Kuyusu projesi ile inşa edilen su kuyularında herhangi bir problem olduğunda tespit edilen arızalar derhal tamir edilmektedir.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.

Su kuyusu projesi hakkında daha detaylı bilgi almak için bir su kuyusu bedelini inceleyebilir ve WEFA ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yeni evlenen çiftte anlamlı hediye: Takı Yerine Su Kuyusu