WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Çatlamış Dudaklara Bir Damla Su ile Hayat Olun!” sloganıyla başlattığı “Su Kuyusu” projesiyle farklı bölgelerde yaşanan su sorununa çözüm olmaya bütün hızıyla devam ediyor.

Günümüzde hâlâ evlerinin dışında bir kaynaktan su getirmek için kilometrelerce yol katetmek zorunda kalan milyonlarca insan var. Afrika ve Asya’da kadınların temiz suya ulaşmak için her gün yürüyerek katettiği yol, ortalama altı kilometre. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara sebep olurken, binlerce insanın hayatını yitirmesine neden oluyor.

Asya ve Afrika’da coğrafi şartlar, kuraklık ve altyapı sorunları nedeniyle temiz içme ve kullanma suyuna erişim sıkıntısı yaşanan bölgelerde bu zamana kadar 4 bine yakın su kuyusu açan WEFA, binlerce insanın temiz içme ve kullanma suyuna kavuşmasına vesile oldu.

WEFA, su kuyusu bedelini karşılayan hayırseverler adına su kuyusu açtığı gibi “Su Kuyusu Fonu”nda biriken bağışlarla da su kuyuları inşa etmektedir.

Sadaka-i cariye hükmündeki su kuyularında sizin de katkınız olsun isterseniz; dilediğiniz bir meblağ ile bir sefere mahsus ya da aylık olarak “Su Kuyusu Fonu”na bağış yapmanız yeterli. Böylelikle ihtiyaç duyulan bölgelerde su kuyularının açılmasına katkı sağlayabilir, temiz içme ve kullanma suyundan mahrum insanların hayatlarını güzelleştirebilirsiniz.