SU KUYUSU FİYATLARI

WEFA tarafından açılan su kuyuları bölgelerin fiziki koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Kuyular, teknik olarak yüzeyden ve derinden çıkarılan suya göre yüzey su kuyuları ve derin su kuyuları olarak ikiye ayrılmaktadır. Su kuyusu fiyatları da inşa edilecek ülkeye ve kuyunun derinliğine göre değişmektedir.

SU KUYUSU

2000
 • Togo / Gana / Nijerya
 • (küçük)

SU KUYUSU

2750
 • Pakistan
 • (büyük)

SU KUYUSU

2800
 • Gine / Kenya
 • (büyük)

SU KUYUSU

3500
 • Somali
 • (büyük)

SU KUYUSU

3700
 • Sri Lanka
 • (büyük)

SU KUYUSU

4000
 • Moğolistan
 • (büyük)

SU KUYUSU

5000
 • Togo / Gana / Nijerya
 • (büyük)

SU KUYUSU

6000
 • Burkina Faso (büyük)

ÖRNEK FOTOĞRAFLAR

SUSUZLUKLA SAVAŞAN BÖLGELERDE SU KUYUSUNUN ÖNEMİ

Su, tüm canlıların ihtiyaç duyduğu en önemli yaşam kaynağıdır, ancak dünya nüfusunun yüzde 85’i gezegenin en kuru bölgelerinde yaşamaktadır. Üstelik su kuyusu bulunmayan bu bölgelerdeki insanlar her gün kilometrelerce yol yürüyerek temiz olmayan sulara ulaşmaya çalışmaktadırlar. Suya ulaşma güçlüğü ile kirli sudan kaynaklanan tifo, kolera, zatürre, dizanteri gibi salgın hastalıklar ve kuraklık nedeniyle her yıl 2.2 milyon insan yaşamını kaybetmektedir.

Oysaki kuraklıkla savaşan bu coğrafyalarda açılacak su kuyuları sayesinde temiz içme suyu problemi çözülebilir ve su kuyuları yardımı ile temiz içme suyu sağlanan bölgelerde pis sudan kaynaklanan en az 1.6 milyon kişinin hayatı kurtulabilir.

Kuyu Fiyatları
Kuyu Fiyatları

SU KUYUSUNA İHTİYAÇ DUYAN BÖLGELER VE SU KUYUSU ÇEŞİTLERİ

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, suya hasret Doğu ve Batı Afrika ile Asya’da birçok ülkeye su kuyusu açmakta ve buradaki mazlum insanların temiz suya kolaylıkla ulaşmalarını sağlamaktadır. Kenya, Gine, Bangladeş gibi birçok ülkede insanlar kuraklığın ve yoksulluğun gölgesinde yaşam mücadelesi verirken, sağlıklı temiz suya ulaşamadıkları için hem hastalıklarla hem de kıtlıkla mücadele etmektedirler.

Bu coğrafyalarda su yalnızca yüzeyin derinliklerinde bulunmakta ve su kuyusu olmaksızın temiz suyun yüzeye çıkarılıp tüketilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle toprak yapısı ve suyun bulunduğu derinliğe göre birbirinden farklı su kuyusu çeşitleri kullanılmaktadır. Su kuyuları açılacağı bölgedeki toprak yapısı ve yeraltındaki suyun yeryüzüne yakınlığına göre standart su kuyusu ve özellikli su kuyusu olarak makaralı, tulumbalı, elektrikli su kuyuları olarak çeşitlenmektedir.

Su Kuyusu
Su Kuyusu
Su Kuyusu

SU KUYUSU İNŞASI

WEFA, olarak Asya ve Afrika’nın kurak ve susuzluk çeken bölgelerini partner kuruluşlar aracılığıyla tespit ediyoruz. 1 yıl içinde su kuyusu inşası tamamlanmaktadır. Özellikle ihtiyacın daha yoğun olduğu, kırsal ve şehir merkezlerinden uzak köylerde su kuyusu açtırma faaliyeti yürütülmektedir. Ayrıca WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak açmış bulunduğumuz su kuyularını düzenli aralıklarla denetlemekte ve bakımlarını yaparak su kuyularının sürdürülebilirliğini sağlamaktayız.

SU KUYUSU PROJEMİZİN AMACI

WEFA’nın başlattığı Su Kuyusu projesi ile yoksul Afrika ve Asya halkını temiz ve sağlıklı suya kavuşturuyor ve susuz coğrafyalarda geleceğe dönük umut oluyoruz. Su Kuyusu projemizle yerel halkı yalnızca temiz içme suyuna kavuşturmakla kalmıyor, aynı zamanda derin su kuyuları vasıtasıyla tarım yapılamayan arazilere su sağlıyor; hayvancılık faaliyetlerinin de gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

Böylece Su Kuyusu projemiz hem yaşam alanlarının bereketlenmesine hem de kurak bölgelerdeki su çatışmalarının önüne geçilmesine vesile olacaktır. Ayrıca WEFA hayırseverlerinin yardımlarıyla inşa edilecek su kuyularımız, köylerde kilometrelerce yürüyerek su temin edebilmek için okuluna devam edemeyen çocuklara umut olacaktır.

SEN DE SU KUYUSU PROJEMİZLE SUSUZ KALPERE HAYAT OL

WEFA’nın yürütmüş olduğu Su Kuyusu projesiyle siz değerli hayırseverlerimiz, wefa.org adresi üzerinden bağış havuzuna dilediğiniz miktarda online bağışta bulunabilir veya ailenizle, akrabalarınızla ve arkadaşlarınızla bir araya gelerek bizzat su kuyusu açtırabilirsiniz.

Binlerce kişiyi her gün kilometrelerce yol yürümekten ve binlerce yoksul insanı kirli sudan kaynaklanan hastalıklardan kurtarabilir, böylece onların geleceklerine umut olabilirsiniz. Ayrıca aktif olarak Su Kuyusu projemizde yer alarak su kuyusu yapımına katkıda bulunabilir ve yardımlarınızın vesile olduğu mutluluğa sizler de bizzat şahit olabilirsiniz.

SU KUYUSU BAĞIŞ ÇEŞİTLERİ

 • Bağış Havuzu: Bir su kuyusu bedelinden az olan dilediğiniz miktardaki bağışlarınız su kuyusu için ayrılmış bir havuzda toplanarak, su kuyusu açılmasına ve/veya açılmış olan su kuyularımızın bakım ve tadilatlarının yapılması amacıyla kullanılmaktadır.
 • Bir Su Kuyusu Bağışı: Bu durumda bağış tutarınız ile seçtiğiniz ülkedeki kuyu fiyatının birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. İstediğiniz bir isim su kuyusuna yazdırılır ve su kuyusu tamamlandığında su kuyusunun fotoğrafı ve teşekkür belgesi kurumumuz tarafından size posta yoluyla iletilir.

SU KUYUSU AÇTIĞIMIZ ÜLKELER VE SU KUYUSU FİYATLARI

Su kuyusu yapım çalışmaları ve su kuyusu fiyatları ülkelere göre değişmektedir. Özellikle kuraklığın yoğun olduğu bölgelerde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin de yapılmasını sağlamak ve su kuyularından en yüksek verimi sağlamak amacıyla 90 metreye kadar derin su kuyuları açılmaktadır. Bu nedenle su kuyusu fiyatları 1.8000 € ile 6.000 € arasında değişmektedir.

Bir su kuyusu ile değiştirilebilecek hayatlar için siz de Su Kuyusu projemize destek olun ve hep birlikte susuz kalplere hayat olalım.

SU KUYUSU PROJELERİMİZE SEN DE KATIL

ONLINE BAGIŞ
ONLINE BAGIŞ