Su Kuyusu Bağışı:

Hem insanlar hem de doğadaki tüm canlılar için yaşamsal önem arz eden su; enerji, sanayi, turizm ve ulaşım gibi pek çok sektör için de hayati önem taşımaktadır. Dünyada 1 milyarı aşkın insan temiz suya erişememekte ve günümüzde hâlâ çok sayıda kişi akarsu ya da göl gibi kaynaklardan elde edilen arıtılmamış suları içmektedir. Bilhassa Afrika ve Asya’da insanların temiz suya ulaşmak için her gün yürüyerek katettiği yol, ortalama altı kilometre. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara sebep olurken, binlerce insanın hayatını yitirmesine neden oluyor. 

WEFA, “Su Kuyusu” projesi ile bilhassa Asya ve Afrika’da susuzluk probleminin en yoğun olarak yaşandığı bölgelerde su kuyuları inşa etmektedir. 

WEFA, suya erişimde sıkıntı yaşanan bölgelerde açtırdığı su kuyuları ile bölge insanının su ihtiyacını karşılarken aynı zamanda bölgenin kalkınmasına da aracılık etmekte, susuzluk nedeniyle yaygınlaşan salgın hastalıkların da önüne geçmeyi hedeflemektedir. 

Bu zamana kadar WEFA, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Çad, Gana, Gine, Kamboçya, Kenya, Keşmir, Moğolistan, Nijer, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Togo ve Yemen’de su kuyuları açmıştır. 

5.000’den Fazla Su Kuyusu 

2006 yılından bugüne dek 19 ülkede 5.000’den fazla su kuyusu açan WEFA, 1 milyondan fazla kişiyi temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturmuştur. 2021 yılında 14 ülkede toplamda 284 adet su kuyusu açan WEFA, yine aynı yıl 77 adet yeni su kuyusun da temelini atmıştır.  WEFA, 2022’de de “Su Kuyusu” projesine ara vermeden devam etmiş olup, yeni su kuyularının açılması için ilgili ülke ve bölgelerde çalışmalarını sürdürmüştür. 

2022 yılının ilk yarısında Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Gana, Gine, Kenya, Moğolistan, Nijer, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan ve Togo’da 163 adet yeni su kuyusu yapımı için çalışmalar başlatılmıştır.

su kuyusu bağışı

Su Kuyunuzun Adını Siz Belirliyorsunuz 

Bağışçılar bir su kuyusu bedelini karşıladıkları takdirde su kuyusuna istedikleri ismi verebiliyorlar. Su kuyusu tamamlandığında ise bağışçılara su kuyusunun fotoğrafları gönderiliyor.  

Afrika’da Su Kuyusu Açtırma Fiyatı 

Su kuyusunun büyüklüğüne, derinliğine ve açıldığı bölgeye göre su kuyusu fiyatları değişiklik göstermektedir. Aktüel su kuyusu fiyatları hakkında bilgi almak için WEFA’nın web sayfasını (wefa.org) ziyaret edebilirsiniz.  

su kuyusu bağışı

 

Su Kuyusu Fiyatları

Tıklayınız
Tıklayınız

su kuyusu bağışı

Su Kuyusu Fonu 

Ülkelere göre tespit edilmiş su kuyusu bedeli ile bir su kuyusu açtırabilirsiniz. Ya da istediğiniz bir meblağ ile bir sefere mahsus veya aylık olarak “Su Kuyusu Fonu”na destek olabilirsiniz. Bir havuzda biriken bu bağışlar “Su Kuyusu” projesi kapsamında yapılan çalışmalar için kullanılmaktadır.  

Su Kuyusu Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim? 

WEFA, “Su kuyusu açtırmak istiyorum.” ya da “Su kuyusu yapılmasına destek olmak istiyorum.” diyen hayırseverler için birden fazla ödeme seçeneği sunuyor. Su kuyusu bağışı için ödeme seçeneklerinden bazıları şu şekildedir: 

WEFA bürolarında ve temsilciliklerde makbuz karşılığı elden bağış yapabilirsiniz. 

Bankanıza talimat vererek bağışta bulunabilirsiniz. 

WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirsiniz.  

WEFA bürolarını arayarak bağışta bulunabilirsiniz. 

www.wefa.org sayfasından Online-Bağış yapabilirsiniz.

Su Kuyusu Bağışı

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ