Su Kuyusu Açtırma:

Su Kuyusu” projesi çerçevesinde kurak bölgelerde su kuyuları açan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölge halkını temiz suyla buluşturmaya devam ediyor. 2006 yılından bugüne dek 5.000’den fazla su kuyusu açan WEFA, 1 milyondan fazla kişiyi temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturmuştur.

Dünyanın farklı bölgelerinde açtığı su kuyuları ile bölge halkını temiz içme ve kullanma suyuyla buluşturan WEFA, 2021 yılında 14 farklı ülkede toplamda 284 adet su kuyusu inşa etti. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Kurulduğumuz günden bu yana Asya ve Afrika’da susuzluk probleminin en yoğun olduğu bölgelerde su kuyuları inşa ediyoruz. Suya erişimde sıkıntı yaşanan bölgelerde açtırdığımız su kuyuları ile bölge insanının su ihtiyacını karşılarken aynı zamanda bölgenin kalkınmasına da aracılık etmekteyiz. 2021 yılında Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Gana, Gine, Kenya, Moğolistan, Nijer, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan ve Togo’da toplamda 284 adet su kuyusu inşa ederek bölge halkının istifadesine sunduk. Bununla birlikte 2021 yılında 77 adet yeni su kuyusun temelini attık. WEFA olarak hayırseverlerimizin de desteğiyle 2006 yılından bugüne dek 19 ülkede 5.000’den fazla su kuyusu açtık.”

Su Kuyusu Açtırma

Su Kuyusu Açtırma

“2022 yılında da su kuyusu çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. ‘Asya’da ya da Afrika’da su kuyusu açtırmak istiyorum’ diyen hayırseverlerimiz web sitemizden hızlı ve güvenilir bir şekilde bağışta bulunabilirler. Asya’da ve Afrika’da su kuyusu açtırma bedeli hakkında ayrıntılı bilgiler yine web sitemizde mevcut. Bağışçılarımız su kuyularına diledikleri ismi verebilirler.”

“Su Kuyusu Fotoğraflarını Bağışçılara Gönderiyoruz.”

Bağışçılara su kuyusunun fotoğrafını gönderdiklerini söyleyen Bakıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Su kuyusu açıldıktan sonra bağışçılarımıza su kuyusunun fotoğrafını gönderiyoruz. Bununla birlikte su kuyusunun derinliği, su kuyusundan istifade eden kişi sayısı vb. bilgilerin yer aldığı dosyayı da bağışçılarımıza E-Mail ya da posta yoluyla ulaştırıyoruz.”

Su Kuyusu Açtırma

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Su kuyusu açtırma fiyatlarını wefa.org sayfasından öğrenebilirsiniz. Susuzluk sorunu yaşanan bölgelerde WEFA aracılığıyla su kuyusu yaptırmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.

SU KUYUSU BAĞIŞI

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ