WEFA’nın Stadtallendorf’daki aktif gönüllüleri bu yıl Hayır Mangalı’nın ikincisini organize ettiler. Mangal proğramına Stadtallendorf ve çevresindeki aileler katıldılar.

 

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu’nun Almanya/Stadtallendorf’daki aktif gönüllüleri Hayır Mangalı organize ettiler.

Sıcak bir atmosfer içerisinde geçen mangal proğramına Stadtallendorf ve çevresindeki aileler katıldılar. Projenin sponsorluğunu Stadtallendorf’daki WEFA gönüllüleri sorumlusu Havva Çil üstlendi.

 

Öğleye doğru, davet edilen yere ailece gelenler herşeyi organizeli bir şekilde hazır buldular. Mangala katılanlara WEFA ve çalışmalarını anlatan broşürler verildi. Masalarda yeryüzünde yapılan iyilik faaliyetleri, muhtaç coğrafyalar, mağdur insanlar ve yetimler konuşuldu. Çocuklar, kendileri için kurulan oyun sahasında doyasıya eğlenirken, büyükler de canlı müzikle neşeli vakit geçirdiler. WEFA standında hayırseverlere dünya çapındaki insani yardım çalışmaları anlatıldı. Çekilişte 20 kişiye Çil ve Rubin Kuyumculuğun sponsorluğunu yaptığı takı hediyeleri Havva Çil tarafından kazananlara takdim edildi. 500’den fazla hayırseverin katıldığı mangal proğramından elde edilen gelir WEFA’nın yetimhane projesi için kullanılacak. WEFA Stadtallendorf gönüllüleri ayrıca 100 yetim çocuğun sünnetini de üstlendiler.

 

WEFA Stadtallendorf gönüllüleri Hayır Kahvaltıları projesini de başarıyla sürdürüyorlar.

 

WEFA ve tüm muhtaçlar adına Stadtallendorf’daki Çil ailesine ve gönüllü yardımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Siz de kendi bölgenizde bir iylik elcisi ve WEFA gönüllüsü olarak piknikler, hayır çarşıları, hayır konserleri, hayır kahvaltıları ve tanıtım günleri organize edebilir, yardım faaliyetlerimizi tanıtan brosürleri dagıtabilirsiniz. İyilik için 0049-221-880 64 80 numaralı telefonu aramanız yeterlidir.