Ramazan’ın rahmeti ve bereketi Sri Lanka, Burkina Faso ve Lübnanlıları da sevindirdi. WEFA İnsani Yardım Organizasyonu’nun Ramazan Kampanyası çerçevesinde muhtaç ve mağdur bölgelerde yaptığı kumanya dağıtımları, toplu iftar yemekleri, yetimlere bayram hediyeleri dağıtımı, zekât ve fitre projeleri devam ediyor.

 WEFA, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki partner kurumları ile yardım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Avrupa’daki hayırseverlerin destekleriyle Ramazan’da dünyanın dört bir yanında iyilik kapıları açılıyor; mazlum coğrafyalarda iyilik paylaştıkça artıyor. Merhamet eli uzatılıyor, yaralar hep birlikte sarılıyor.

 

Bu Ramazan Kampanyası’nda Türkiye ile birlikte 30 ülkede çalışma yapılıyor.

 

Somali’den Endonezya’ya, Arakan’dan Tanzanya’ya, Keşmir’den Bosna’ya, Filipinler’den Arnavutluk‘ a 30 ülke ve bölgede gıda dağıtımları yapılıyor, toplu iftar yemekleri verilip bayramlık hediyeler dağıtılıyor. Türkiye’de de 10 faklı şehirde iftar paketi (kumanya) dağıtımı gerçekleştiriliyor.

 

“Bize Ramazan’da İyilik Yaraşır” sloganıyla Ramazan’a giren WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Ramazan’ın kardeşlik, paylaşma ve dayanışma iklimini farklı coğrafyalara taşıyor. Ramazan’ın rahmet ve bereketi gerçekten muhtaç olanlara ulaşıyor.

 

Sri Lanka, Burkina Faso ve Lübnan‘da da bu Ramazan Kampanyası’nda iftar paketleri dağıtılıyor ve toplu iftar yemekleri veriliyor. Avrupa’daki hayırseverlere o coğrafyalardan selam ve dualar getirdik.