Somali WEFA Yetimhanesi tamamlanıyor

Temeli Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katıldığı bir program ile atılan Somali Yetimhanesi’nin yatılı kısmından 200 yetim, okul kısmından ise 1400 yetim istifade edebilecek.

Somali’de yaşanan kuraklık, beraberinde açlık ve ölümü getirirken Avrupa’daki hayırseverler bütün güçleriyle Somali’ye destek oldular. WEFA İnsani Yardım Organizasyonu da Avrupa’daki hayırseverlerin yardımlarını bölge halkına ulaştırırken, Somali’nin kalkınması için kalıcı projelere de imza atıyor.

Avrupa’daki hayırseverlerin bağışları ile yapılan Somali WEFA Yetimhanesi, açılış için gün sayıyor. Somali’nin başkenti Mogadişu’da yapılan yetimhanenin temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Somali Büyükelçisi Cemalettin Kani Torun da katılmıştı.

Yetimhane bağışlarınızı bekliyor

230 bin dolara mal olacak Somalili yetimlerin barınacağı yetimhanenin kaba inşaatı bitmiş durumdadır. İç döşemesi için Avrupa’daki hayırseverlerin bağışlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Online olarak bağışta bulunacağınız gibi 0049-221-880 64 80 numaralı telefonumuzu arayarak da bağış yapabilirsiniz.