YENİ DOĞAN BEBEKLER VE ANNELERİNE WEFA ARACILIĞIYLA“SEVGİ BOHÇASI”

Dünya genelinde bu zamana kadar 70 ülkede yardım faaliyeti gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hayata geçirdiği yeni projelerle ihtiyaç sahibi insanların hayatlarını güzelleştirmeye devam ediyor. WEFA, bu yıl başlattığı “Sevgi Bohçası” projesi ile Türkiye’de yeni doğan bebek ve annelerinin ihtiyaçlarını gideriyor.

TÜRKİYE’DEKİ ANNELERİN YÜZÜ WEFA İLE GÜLECEK

“Sevgi Bohçası” projesi ile WEFA, Türkiye’de kadın ve doğum hastanelerinde yeni bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi annelere temel bebek bakımı ve anne sağlığına ilişkin yardımda bulunuyor. Maddi durumu yetersiz ailelere doğum sonrasında destek olan WEFA, hayata geçirdiği “Sevgi Bohçası” projesi ile annelerin yüzünü güldürüyor.

Bu yıl itibari ile başlayan proje kapsamında yeni doğan bebeklerin ve annelerinin öncelikli olarak en temel ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yenidoğan bebek ve yeni doğum yapan anne için giysi, bebek için temel gıda ve gerekli diğer temel malzemeleri barındıran bir ihtiyaç bohçası anneye hediye edilmektedir.

Osmanlıdan beri süregelen bu yardım geleneğine bu yıldan itibaren WEFA hayırseverleri de yaptığı bağışlarla katkı sunmaktadır. Sevgi bohçaları Türkiye’de yeni doğan bebeklerin ailelerine Türk Kızılay aracılığı ile ulaştırılıyor. Ocak ayından itibaren başlayan “Sevgi Bohçası” projesi kapsamında toplanan bağışlarla Türkiye’de toplam 10 ildeki muhtaç annelere sevgi bohçaları hediye ediliyor.

sevgi bohçası

AİLELER BEBEK BAKIMI ÜZERİNE BİLGİLENDİRİLİYOR

“Sevgi Bohçası” ile ailelerin yalnızca maddi ihtiyaçları giderilmekle kalmıyor. Doğum yapan anneler bebek sağlığı ve bakımı hususunda uzmanlar tarafından  bilgilendirilirken, Türkiye’de mevcut sosyal yardım hizmetleri konusunda da annelere bilgiler veriliyor.

SEVGİ BOHÇASINDA NELER VAR?

Yeni doğan bebeklerin ve annelerin önceliği olan hijyen ve giyim malzemelerinin ağırlıklı olduğu sevgi bohçası şu malzemelerden oluşmaktadır:

YENİ DOĞAN BEBEK İÇİN:

  • 1 Paket Bebek Bezi
  • 1 Paket Hastane Çıkışı Seti (Tulum ve Zıbın Takımı)
  • 2 Paket Islak Mendil
  • 1 Paket Pamuk
  • 1 Paket Pişik Kremi
  • 1 Adet Şampuan
  • 1 Adet Sabun
  • 1 Adet Bebek Battaniyesi

ANNE İÇİN:

  • 1 Adet Gecelik
  • 1 Paket Hijyenik Ped

SEVGİ BOHÇASI PROJESİNE NASIL BAĞIŞTA BULUNABİLİRİM?

WEFA(video) hayırseverleri, bir sevgi bohçası bedeli olan 40 Euro ile projeye bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi bir anne ve yeni doğan bebeğine yardımda bulunabilirler.

Yeni doğum yapmış ihtiyaç sahibi annelere hediyelerini ulaştırmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden “Sevgi Bohçası” projesi için online bağışta bulunabilecekleri gibi  +49 221 880 64 80 numaralı WEFA hattını arayarak Tele-Bağış da yapabilirler. Bağışçılar WEFA’nın hesap numarasına havale yaparak da projeye destek verebilirler. Havale yoluyla bağışlarını gerçekleştiren hayırseverlerin “açıklama” kısmına “ProjeNo2020” yazması gerekmektedir.

[layerslider id=”8″ /]

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.