Afrika’nın en fakir ülkelerinden Burkina Faso’ya gitmeye hazırlanan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölge halkına çeşitli yardımlar ulaştıracak.

WEFA, Burkina Faso’daki ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışması gerçekleştirecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Yoksulluk ve açlığın yaşandığı Batı Afrika ülkesi Burkina Faso’ya gitmeye hazırlanıyoruz. Burkina Faso’ya her gidişimizde yokluğun ne demek olduğunu daha iyi anlıyoruz. İnsanlar kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyorlar. Kurulduğumuz günden bu zamana kadar Afrika’daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bizlere destek veren tüm hayırseverlerimize ayrıca teşekkür etmek isterim.”

Bölgede çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten Bakıcı,

“Burkina Faso’da yoğun bir program bizi bekliyor. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerine zekât ve gıda paketi yardımında bulunacak, adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı gerçekleştireceğiz. Yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik eğitim yardımlarımız olacak. Öte yandan yeni bir su kuyusu inşa etmek amacıyla bölgede çalışmalara başlayacağız. Afrika’daki yoksullara sadaka vermek isteyen hayırseverlerimiz de yardım çalışmalarımıza destek verebilirler.”

sadaka vermek

Mucize Okuluna Ziyaret

WEFA’nın 2020 yılında inşa ettiği Mucize (Miracle) isimli okulu da ziyaret edeceklerini söyleyen Bakıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“2020/2021 eğitim öğretim yılında hizmete açtığımız okulumuzu da ziyaret edecek çocuklarımızla yakından ilgileneceğiz. 700 öğrenci kapasiteli okulda öğretmenler odası ve bilgisayar odası ile 8 sınıf bulunuyor. Bu projenin hayata geçmesine büyük destek veren Ayşe Turhan’a ve onun sosyal medya takipçilerine buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Burkina Faso ziyaretimizde Ayşe Hanım da bize eşlik edecek.”

Afrika’daki çocuklarla buluşacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Ayşe Turhan ise

“Pandemi nedeniyle 2020 yılında okulun açılışına gitmek mümkün olmamıştı. Açılışa çevrimiçi katılmak zorunda kalmıştım. Şimdi ise Burkina Faso’ya gitmeye, okulu ve çocukları ziyaret etmeye hazırlanıyorum. Çok heyecanlıyım. Bana bu imkânı sunan WEFA’ya teşekkür ederim. Bununla birlikte bana güvenen ve desteklerini benden esirgemeyen sosyal medya takipçilerime de ayrıca teşekkür etmek isterim. El ele verdik ve Afrika’da bir okulun inşa edilmesine vesile olduk.”

Burkina Faso’daki yardım çalışmalarının devam ettiğini belirten Turhan,

“Okul ziyaretimizin yanı sıra bölgedeki yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere de çeşitli yardımlarda bulunacağız. Zekât bağışı ya da sadaka vermek isteyen hayırsever dostlarım da bağışlarıyla yardım çalışmalarına katkı sunabilirler.” dedi.

Afrika – Bağış Yapmak İstiyorum

Burkina Faso’daki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantıda belirtilen havale kodunun yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-HO8C-TR