Sadaka-i Cariye :

Batı Afrika ülkesi Benin’de Genç WEFA tarafından inşa edilen “WEFA Youth Camii” ibadete açıldı. Camide 500 kişi aynı anda ibadet edebilecek.

Afrika’da hayata geçirdiği kalıcı eserlere bir yenisini daha ekleyen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Benin’de yeni bir caminin açılmasına daha vesile oldu. Genç WEFA’nın büyük destek verdiği WEFA Youth Camii 3 Nisan’da resmî olarak ibadete açıldı. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı şu ifadeleri kullandı:

“Hayırseverlerimizin de desteğiyle Benin’in Parakou şehrindeki camimizin inşaatını tamamladık. 200 metrekare alan üzerine inşa edilen camide aynı anda 500 kişi ibadet edebilecek. Caminin resmî açılışına Genç WEFA olarak bizler de katılacaktık. Ancak küresel bir tehdit hâlini alan koronavirüs salgını nedeniyle Benin seyahatimizi iptal etmek durumunda kaldık. Eğer gidebilseydik 3 Nisan’da cuma namazıyla birlikte caminin resmî açılışını gerçekleştirecektik. Açılışa katılamadığımız için her ne kadar içimizde buruk bir sevinç olsa da Afrika’daki kardeşlerimize böylesi anlamlı bir hediye sunmanın ve onları mutlu etmenin heyecanını yaşıyoruz. Sadaka-i cariye hükmünde olan bu caminin yapılmasına destek veren, az da olsa katkı sunan tüm hayırseverlere, WEFA gönüllülerine tekrardan şükranlarımı sunuyorum.”

WEFA, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Benin’in en büyük şehri Cotonou’da 2018 yılında cami ve medrese açılışı gerçekleştirmişti.

WEFA ile değişen hayatlar: wefamily.de