Ruanda’da bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve zekât yardımında bulundu. Yardımlar 27 Mart’a kadar devam edecek.

Ruanda’yı ziyaret eden WEFA, bölge halkının ihtiyaçlarını yerinde tespit ederken, muhtaç ailelere zekât ve gıda yardımı ulaştırdı. Ruanda ziyaretine ilşkin bilgi veren WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti: “2012 yılından beri insani yardım ulaştırdığımız Ruanda’ya yardımlarımız devam ediyor. Ruanda ziyaretimiz kapsamında ilk olarak yoksul Müslümanlara zekât yardımında bulunduk. Ardından gıda paketi dağıttık. Gıda paketlerimiz Ruandalı kardeşlerimizin mutfak kültürüne göre hazırlandı. Her bir gıda kolisinin içine un, yağ, şeker, mısır unu, pirinç ve çeşitli sebzeler yerleştirdik. Gıda yardımlarından toplamda 200 aile faydalandı. 27 Mart tarihine kadar Ruanda’dayız. Ruandalı kardeşlerimize zekât ve gıda yardımlarımız devam edecek.”

Afrika kıtasında bulunan Ruanda’nın güneyinde Burundi, kuzeyinde Uganda, doğusunda Tanzanya ve batısında Kongo Demokratik Cumhuriyeti yer alıyor. Nüfusun 11 milyon 610 bine ulaştığı Ruanda’da Müslümanlar nüfusun yüzde 10-15’lik bir bölümünü oluşturmaktadır. Halkın yüzde 80’den fazlasının Hristiyan olduğu tahmin edilmektedir.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Ruanda’da yapılacak yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına desteklenecek projenin adı ve “Ruanda 2019” yazılması gerekmektedir.