Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’ndeki Suriyeli savaş mağduru yetim çocuklar için WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından sahur ve iftar yardımı programı organize edildi.

Hatay’daki Reyhanlı Eğitim Köyü’nde kalan 900 Suriyeli yetim çocuğa WEFA tarafından sahur ve iftar yardımı ikram edildi. WEFA’nın Türkiye’deki partner kurumu olan Uluslararası VEFA İnsani Yardım Derneği ve Yetim Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen programda Reyhanlı Eğitim Köyü Koordinatörü Hamza Dinçer de hazır bulundu. Program sonrası açıklama yapan VEFA Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün, “Reyhanlı Eğitim Köyü’nde bulunan savaşın mağdur ettiği Suriyeli çocuklarımıza ramazan ayı münasebetiyle iftar ve sahur yemeği ikram ettik. Tesis, çocukların geleceklerini inşa etmeleri açısından herşey düşünülerek tasarlanmış. Bu nedenle Yetim Vakfı’nı tebrik ediyorum. Suriyeli çocuklarımızla iftar ve sahur yapma imkânı sundukları için de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

2017 yılında hizmete açılan Reyhanlı Eğitim Köyü’nde Suriye’den Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan yetim ve savaş mağduru çocuklar yaşamaktadır.