Hatay’da kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’ndeki Suriyeli savaş mağduru yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu çocuklara kışlık üniforma yardımında bulundu.

Türkiye’deki kış yardımları kapsamında Hatay’ın Reyhanlı ilçesine giden WEFA, Reyhanlı Eğitim Köyü’ndeki yetim çocuklarla buluştu. WEFA, çocukların sıcak bir kış geçirmeleri amacıyla onlara kışlık üniforma yardımında bulundu. Yardımlardan 950 çocuk yararlandı.

WEFA Genel Merkezi’nden Sevde İzci, Şüheda Cihan ve Afra Nur Erkmen de WEFA ekibine eşlik etti.

Reyhanlı Eğitim Köyü’nde bulunan ilk ve ortaokullarda kış yardımında bulunduklarını söyleyen Cihan, “Yeni kıyafetlerine kavuşan çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi. Onları mutlu görmek bizleri daha da sevindirdi. Avrupalı hayırseverlerimizin emanetlerini sahiplerine ulaştırmış olmanın huzurunu yaşıyoruz.” sözlerini kaydetti.

İzci de “Tüm gün çocuklarımızla beraberdik. Birlikte yemek yedik. Oyunlar oynadık. Çocuklarımızın rengarenk el izlerinden oluşan bir ağaç resmi yaptık. O resme baktıkça bu güzel ve masum yavrularımızı özlemle anacağız.” dedi.

Erkmen ise, “Yetim çocuklarımızın acılarını bir nebze olsun dindirmeye çalıştık. Her bir çocuğumuzla tek tek ilgilendik. Onlara WEFA adına çeşitli hediyeler verdik. Sevgiye muhtaç yavrularımıza şefkatle sarıldık. Onların gülüşüne vesile olmak bizler için paha biçilmez bir duygu.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük yaşam merkezi olan Reyhanlı Eğitim Köyü, savaş nedeniyle yetim ve öksüz kalan çocuklar için kurulmuştur.

Hayatlarına dokunarak umut olduğumuz yetim çocuklarımızın hikayesine ortak olun: wefamily.de