Ramazan yardımlarını bu sene 34 ülke ve bölgede gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu ramazanda 8.000 yoksul aileye kumanya ulaştırmayı hedefliyor.

Bu ramazan ayında da mazlum ve mağduru sevindirecek olan WEFA, ihtiyaç sahibi Müslümanların ramazanı rahat geçirmeleri için onlara kumanya dağıtacak. Kumanya yardımlarına ilişkin kısa bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Bu seneki ramazan kampanyamızda kardeşlik ve paylaşma duygularını ön plana çıkarmak istedik ve ‘Kardeş Payı Yapalım’ diyerek bu seneki ramazan çalışmalarımıza start verdik. Ramazan yardımlarımız kapsamında muhtaç ülke ve bölgelere yine zekât, fitre, sadaka, iftar yemeği, bayramlık ve kumanya yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştırıyoruz. Bilhassa açlık ve kuraklığın fazla olduğu yerlerde kumanya paketleri dağıtacağız. İçinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu kumanyalar ülkelerin mutfak kültürlerine göre çeşitlilik göstermektedir.” dedi.

Kumanya yardımlarına şimdiden başladıklarını söyleyen Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ramazan yardımlarını yerinde gözlemlemek üzere ekiplerimiz ülkelere doğru yola çıktılar. Pakistan, Filipinler, Nepal, Kamboçya, Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bosna-Hersek ve Arakan kamplarını ziyaret eden ekiplerimiz oradaki Müslüman kardeşlerimize ramazan yardımlarını önceden ulaştırdılar. Şu anda Etiyopya’da olan ekibimiz de bölgedeki muhtaçlara kumanyalarını dağıttı. Ekiplerimiz ramazan ayı boyunca 20’ye yakın ülke ve bölgedeki ramazan yardımlarına katılacak.”

30’u aşkın ülke ve bölgede kumanya yardımı yapacaklarından bahseden Aydın, “Her sene artan kumanya bağışları ile daha fazla mazlum ve mağdurun mutluluğuna vesile oluyoruz. Bu sene de Afrika, Asya, Balkanlar, Ortadoğu ve Türkiye’deki muhtaç ailelere kumanya yardımında bulunacağız. Geçtiğimiz ramazan ayında 6.600 aileye kumanya dağıtmıştık. Bu ramazanda ise hedefimiz 8.000 aile. Bu ramazan ayında da bizleri bekleyen ihtiyaç sahiplerine umut olmak için yola koyulduk. Hayırseverlerimiz de yapacakları kumanya bağışlarıyla ramazan yardımlarımıza destek olabilirler.” ifadelerini kullandı.

Yoksul ailelere kumanya yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kumanya” yazılması gerekmektedir.