2015 yılı Ramazan çalışmamızda yine dünya ve Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yollara düşüyoruz.

 

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da umudu, kardeşliği, iyiliği paylaşıyoruz; iyiliklerinizi bereketlendirmek için çalışıyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize yardımlarınızla beraber selamlarınızı götürüyoruz, karşılığında dünyadan gelen selamları sizlere getiriyoruz.

Zorluklar içerisinde hayata tutunmaya çalışan mültecilere umut olmaya çalışıyor; muhacir çadırlarında sahur için birlikte hazırlık yapıp, ekmeğimizi paylaşıyoruz.

Toprağın derinlerinde saklı kalmış suya ulaşamayan Afrikalılar, Asyalılar ve dünyanın pek çok ülkesindeki kardeşlerimiz için açtığımız 3500’den fazla su kuyusundan abdestler alarak birlikte namazlarımızı kılıyoruz.

Savaş, doğal afet ve benzeri sebeplerle yetim kalmış milyonlarca çocuğu yalnız bırakmamak için 9 yıldır var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Sponsor Aile Sistemi uygulamamızla 17 ülkede 2000 yetim çocuğumuzu düzenli yardımlarla sürekli destekliyoruz. Yetimlerin daha güzel bir dünyada güven içerisinde yetişebilmeleri için sağladığınız katkılarla çocuklarımıza eğitimden sağlığa destek oluyor, hediye ettiğiniz bayramlıklarla sevindiriyoruz. Onların güzel bir geleceğe sahip olabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

WEFA olarak 9 yıl boyunca zorlu yollardan geçtik, uzun mesafeler kat ettik; yok olmuş, viran olmuş hanelerde nice yüreklere dokunduk. Afrika Katarak Kampanyası’yla ameliyatlarını yaparak tekrar görmelerine aracı olduğumuz 5000 katarakt hastasını ziyaret ettik, hâllerini hatırlarını sorduk.

Ramazanlarda iftar sofrası kuramayan nice ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kurduk, gezici aşeviyle sofralara sıcak aş olduk. Barış ve adaletin hâkim olduğu bir dünya için birlikte dualar ettik.

9 yıldır her Ramazan ayında uzakları yakın ettik. Derdi olanla dertlendik, içinde işgalin, zulmün, yalnızlığın, çaresizliğin olduğu nice hikâyeler dinledik… Hep bu hikâyelerin mutlu sonla bitmesini istedik; cesaret vermek istedik; sorunlara çözüm aradık ve siz değerli gönül dostlarımızla dünyanın dertlerini paylaştık.

Bu yılki Ramazan ayında yine her zaman olduğu gibi Arakanlı küçük mülteci Necip’in, Balkanlar’da yaz okullarında öğrenim gören Sadina’nın, Güney Amerika’da deprem çadırında yaşayan Philip’in, Afrika’da su kuyusundan su çeken Rara’nın, katarakt nedeniyle âmâ olan Hasan’ın, okulu olmayan Samina’nın, hastanesi olmayan Sudanlı Muhammed’in yanında olacağız.

Yine yollardayız bu Ramazan’da da… Dünyanın farklı coğrafyalarında ve Türkiye’de  Ramazan’ın bereketiyle, hayırla, iyiliğiyle ve duasıyla azimle yürümeye devam ediyoruz.

Geçirdiğimiz 9 yılın ardından hâlâ yolun başında olduğumuzu görüyor ve sizinle birlikte alacağımız nice 9 yıllar olduğuna inanıyoruz. Çünkü tüm dünyada yapılması gereken daha nice iyilikler var…

Sesimizi siz bağışçılarımız ve gönüllülerimizle birlikte yükselttik ve gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak için sizlerle daha güzel bir dünya için yolumuza devam ediyoruz…