Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan mübarek ramazan ayına kavuşmanın heyecanı ve huzuru içindeyiz. Cömertliği ve ikramı öğreten bu ay; soframızı ve gönlümüzü yetimlere, yoksullara ve yüreği yaralı kardeşlerimize açmak için eşsiz bir fırsat. Bir ay boyunca yine dünyanın her köşesinde iftar sofraları kuracak; müstesna bir zaman dilimi olan ramazan ayında paylaşmanın ve kardeş olmanın hazzına varacağız.

Bu sene ramazan yardımlarımızı 34 ülke ve bölgede gerçekleştirecek, dünyanın farklı yerlerindeki Müslüman kardeşlerimizi de ramazanın coşkusuna, bereketine ortak edeceğiz. Bilhassa afet bölgeleri, kriz bölgeleri, mülteci sayısının yoğun olduğu bölgeler ile açlık ve kuraklığın fazla olduğu yerlere ramazan yardımları ulaştıracağız. 20’ye yakın ülke ve bölgedeki ramazan yardımlarını WEFA ekiplerimiz de katılacak.

Sizler de yapacağınız zekât, fitre, iftar yemeği, kumanya ve bayramlık bağışlarınızla uzak coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine umut olabilir, kardeşliği yaşatabilirsiniz.

Ramazan Yardımlarının Yapılacağı Ülkeler

Açe, Burkina-Faso, Gine, Keşmir, Pakistan, Kamboçya, Kosova, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Sri Lanka, Etiyopya, Türkiye, Fas, Benin, Togo, Moritanya, Moğolistan, Kenya, Tanzanya, Bangladeş, Ruanda, Lübnan, Yemen, Sudan, Çad, Filipinler, Nepal, Somali, Gana, Zimbabve, Tayland, Mali, Endonezya

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir. Öte yandan ilgililer, online-chat üzerinden canlı olarak WEFA ile irtibata geçebilir ve rahatça sorularını yöneltebilirler.