RAMAZAN YARDIMI

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu her sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar ulaştıracak.

2022 Ramazan Kampanyası’nı “Ramazanda Bütün İyilikler Canıgönülden!” sloganıyla geçekleştiren WEFA, bu yıl da Afrika, Asya, Balkanlar ve Türkiye’deki ihtiyaç sahibi kimselere ramazan yardımında bulunacak.

Ramazan yardımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“On bir ayın sultanı ramazan; birbirimizle muhabbet ve ülfetimizi güçlendiren mukaddes bir ay. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da yetim çocukları, mültecileri, kimsesizleri, ihtiyaç sahibi aileleri, hasta ve yaşlıları yalnız bırakmayacağız. Bilhassa afet bölgeleri, kriz bölgeleri, mülteci sayısının yoğun olduğu bölgeler ile açlık ve kuraklığın fazla olduğu yerlerde ramazan çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İhtiyaç sahiplerine zekât, fitre, fidye, sadaka, kumanya ve iftar yemeği yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştıracak, bu Ramazan Bayramı’nda da yetimlere bayramlık kıyafet hediye edeceğiz. Bazı ülke ve bölgelerdeki yardım çalışmalarına WEFA ekiplerimiz de katılacak.”

Geçen yıl 42 ülke ve bölgede ramazan yardımlarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakıcı

“Geçtiğimiz Ramazan ayında toplamda 18.850 kumanya paketi dağıttık. 80.600 kişiye iftar yemeği verdik. 8.642 yetim çocuğa bayramlık hediye ettik. Hayırseverlerin WEFA’ya emanet ettiği zekât, fitre, fidye ve sadaka bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu sene de 40’tan fazla ülke ve bölgeye ramazan yardımında bulunacağız.” dedi.

 

Türkiye Ramazan Yardımları

Bu sene de Türkiye’de ramazan yardımlarını gerçekleştireceklerini belirten Bakıcı şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz Ramazan Türkiye’de 2.100 aileye kumanya yardımında bulunduk. Öte yandan 6.050 ihtiyaç sahibi aileye alışveriş kartı hediye ettik.  Geçen sene Ramazan yardımlarımızı Sakarya, İstanbul, Diyarbakır, Siirt, İzmir, Aydın, Manisa, Artvin, Rize, Ordu, Denizli ve Uşak olmak üzere toplamda 12 ilde gerçekleştirdik. Türkiye’deki yardım çalışmalarımızı bu yıl da Türkiye Diyanet Vakfı ile beraber gerçekleştirecek, Türkiye’nin farklı illerindeki ihtiyaç sahibi ailelere yine ramazan yardımında bulunacağız.”

Ramazan Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantılarda belirtilen havale kodlarının yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden de güvenilir ve hızlı bir şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-NR4O-TR

Ramazan Yardımları

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ