Ramazan Kampanyasını “Şimdi Vefa Zamanı” sloganıyla gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı.

WEFA, 2023 Ramazan Kampanyası kapsamında bu sene de Türkiye dahil Asya, Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu’daki ihtiyaç sahiplerine zekât, fitre, fidye, iftar ve kumanya yardımında bulundu. Depremzede çocuklara ve dünyanın farklı yerlerindeki yetimlere bayramlık hediye edildi.

WEFA, Türkiye’de bu sene Ramazan yardım çalışmalarını ağırlıklı olarak deprem bölgesinde gerçekleştirdi.

8.533 Kumanya Paketi 

2023 Ramazan yardımları kapsamında toplamda 8.533 kumanya paketi dağıtıldı. Ülkelerin mutfak kültürlerine göre çeşitlilik gösteren kumanya paketleri bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü. Türkiye’de deprem bölgesindeki kumanya yardım çalışmalarından 1.900 kişi istifade etti.

ramazan

ramazan

178.475 İftar Yemeği

WEFA, Ramazan ayı boyunca dünyanın dört bir yanında kurduğu iftar sofralarında yetimleri, mültecileri, yaşlıları, hastaları, yoksulları, kimsesizleri ve ihtiyaç sahibi aileleri ağırladı.

Türkiye’de deprem bölgesinde dört farklı noktada afetzedelere iftar yemeği ikram edildi. Toplamda 90.000 depremzede yardım çalışmalarından yararlandı. Bazı bölgelerde depremzedelere sahurluk dağıtımı da yapıldı.

Bununla birlikte İstanbul’un Tophane semtinde Sevap Tası Sosyal Yardım Derneği ile birlikte iftar çadırı kuran WEFA, her akşam ihtiyaç sahiplerine iftar verdi. Daha önce tespit edilen ihtiyaç sahiplerinin evlerine de her akşam düzenli olarak iftar yemeği ulaştırıldı. Yardım çalışmalarından toplamda 20.000 kişi istifade etti.

Yetimlerle WEFA Sofrası

Asya ve Afrika’da Ramazan yardımları kapsamında 12 farklı ülkede yetimhaneler, medreseler başta olmak üzere toplamda 19 ayrı mekânda  akşam yemeği verildi. Recep ve şaban ayında ise toplamda 11.400 akşam yemeği verildi.  Yardım çalışmalarından hafızlık eğitimi alan yetimler, medrese talebeleri, yetimhanede kalan çocuklar, bölgedeki ihtiyaç sahibi yetimler ve aileleri istifade ettiler. 30 ve daha fazla yetime destek veren hayırseverlere isme özel video ve fotoğraf gönderildi.

8.735 Çocuğa Bayramlık

Her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da çocukları unutmayan WEFA, ihtiyaç sahibi yetimlere bayramlık kıyafet hediye etti. Türkiye’deki depremzede çocuklar da yardım çalışmalarından istifade ettiler. Yardım çalışması kapsamında toplamda 8.735 çocuğa bayramlık kıyafet dağıtıldı.

Zekât, Fitre ve Fidye Yardımları

2023 Ramazan Kampanyası çerçevesinde hayırseverlerin zekât, fitre ve fidye bağışları da dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Yardım çalışmalarından depremzedeler de istifade ettiler.

ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan
ramazan