WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, “Ramazan Sofranızı Dünyaya Açın“ sloganı ile 2014 yılı Ramazan Kampanyasını dünyanın en mahrum coğrafyalarında ve Türkiye’de gerçekleştirecek.

Kurulduğu tarihten itibaren her Ramazan ayı içerisinde dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldüren WEFA, bu Ramazanda da birçok ülke ve bölgede iyiliği dünyaya yaymaya çalışacak. Her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya (iftar paketi) dağıtımları yapan WEFA, yetimlerin de yüzlerini güldürerek, ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek.

 

İftar Paketleri (Kumanyalar) 

Bu yıl da hayırseverler 30 Euro karşılığında muhtaç bölgelerde, içerisinde temel gıda maddelerinin bulunduğu iftar paketleri dağıttırabilecekler. Ülkelerin mutfak kültürlerine göre hazırlanacak olan kumanyalar ile ihtiyaç sahipleri, ailece iftar yapabilecekler.

 

Fitre

Bağışçılarımız bu Ramazan’da kişi başına 10 Euro ile fitre ibadetlerini yerine getirebilecekler.

 

İftar Yemekleri 

WEFA, dünyanın en muhtaç bölgelerinde Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kuracak. Özellikle yetim, dul ve yaşlıların bulunacağı iftar sofrası projesine Avrupa’daki hayırseverler 10 kişilik iftar yemeği için 50 Euro bağışta bulunarak katılabilecekler.

 

SMS ile bağış

Sofra yazıp 81190’a mesaj atıldığında 10 € ile iki kişinin iftar yemeği karşılanmış olacak (SMS bağış numarası sadece Almanya için geçerlidir).

 

Yetim ve yoksullara bayramlık hediyeler

Ramazan ayı içerisinde WEFA tarafından sürekli desteklenen yetimler dışında farklı bölgelerdeki yetimlere yönelik gıda, bayramlık ve yetimhane desteği de sağlanacak. Yine isteyen hayırseverler 20 Euro karşılığında  yetim ve yoksulların bayram hediyesi ile bayramda yüzlerini güldürebilecek.

Iftar

Soma, Bosna ve Suriyeli mülteciler

Ramazan Kampanyası çerçevesinde Soma’daki elim kazada hayatlarını kaybeden madencilerin ailelerine, sel felâketinden etkilenen Bosna’daki ihtiyaç sahiplerine ve Türkiye ve Lübnan’daki Suriyeli mültecilere de acil yardımlarla destek olunacak.

Avrupa’daki hayırseverler bu yıl da isterlerse zekat, sadaka ve fitre bağışlarını WEFA aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilecekler.

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, sene içerisinde sürdürdüğü farklı yardım projelerini de Ramazan ayında devam ettirecek; Afrika ve Asya’da su kuyuları açılacak, yetimlere ve yetimhanelere yardımlar ulaştırılacak, Afrika’da katarakt ameliyatlarıyla görmeye hasret yüzlerce insan ışığa kavuşacak.

WEFA’nın yardım projeleri için 0221-880 64 80 numaralı telefondan veya www.wefa.org internet adresinden bilgi alınabilir.