Bereket ve mağfiretle gelen Ramazan ayı sona ermeye yaklaşırken Ramazan Bayramı ne zaman gibi sorular da akıllara geliyor. Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar 2020 Ramazan Bayramı ne zaman diye merak etmektedir.

Bin aydan daha hayırlı, bol ibadetle geçirilen Ramazan ayının ardından İslam âlemini bol şekerli bir bayram bekliyor. Ramazan orucunun bir ay boyunca tutulmasının ardından bayram başlayacak. 2020 Ramazan Bayramı arefesi 23 Mayıs Cumartesi günü başlarken, 24 Mayıs Pazar günü ise Ramazan Bayramı’nın ilk günü idrak edilecek.

RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan ayını geride bırakarak Ramazan Bayramı’nı idrak etmeye hazırlanıyoruz. Kur’ân-ı Kerîm’de adı özel olarak belirtilen tek ay olan Ramazan ayı ayların en faziletlisi olarak bizlere bildirilmiştir. Bir ay tutulan Ramazan orucu sonunda Ramazan Bayramı Allah’a gösterilen başarılı imtihanın sevincini ve Allah’ın rahmetine nail olma sevincini yaşatmaktadır.

Bu nedenle Ramazan Bayramı sabahı bayram namazına gidilmesi, fitrenin bayram namazından önce verilmesi, bayram günü çokça sadaka dağıtılması makbul görülmüştür.

BİR FİTRE BEDELİ: 8€

Bir ay boyunca tutulan Ramazan orucu sonrası Ramazan Bayramı’na ulaşmanın şükrü olarak ihtiyaç sahibi yoksullara fitre verilmesi buyrulmuştur. Yer yüzünde yardım bekleyen yoksullar için fitreni bağışlayabilir ve mazlumların yüzünü güldürebilirsin.

Sen de WEFA aracılığı ile Türkiye, Afrika ve Asya’nın yoksullarına fitreni bağışlayarak fakirlerin sofrasına bereket götür.

Paylaşmak Vefadır

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.