Bir yetim çocuğa sarıldığınız da sizi öyle sıcak ve sevinçle karşılar ki, belki de dünyanın en güzel duygusu içinizi kaplar: Yetim başı okşamanın verdiği huzur…

Bir yetim çocuğun gülüşüne vesile olmak onların hayata sıkı sıkıya bağlanmasına da vesile olmaktır. Yetimler için hayat mücadelesi zaten zor iken, bir de dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Benin’de yetim bir çocuk olmak çok daha zor.

BENİN YETİMLERİ

Nüfusunun dörtte birinin Müslüman olduğu Benin, Afrika’nın en yoksul ülkelerinden biri. Bu yoksul ülkede çocukların eğitim hayatlarına devam etmesi oldukça zor. Özellikle Müslüman ailelerin yaşadığı bölgelerde kamu okulları bulunmadığı için Beninli Müslüman çocuklar eğitimlerine devam edememektedir.

Yetim bir çocuğun yoksul ve sağlıksız ortamlarda kendini güvende hissetmesi ise mümkün değil. Beninin mağdur yetimlerinin de daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda yaşamaya hakları olduğu bilinci ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Benin yetimlerine yardım eli ulaştırıyor.

RAMAZAN’DA “KARDEŞ PAYI YAPALIM” DİYEREK ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA BENİN’DEYİZ

Mübarek ramazan ayı, maalesef Afrikalı çocuklar için normal bir aydan çok farklı geçmiyor. Zira milyonlarca çocuk açlık ve hastalıklarla boğuşurken çocukluklarını yaşamaktan çok uzak kalıyorlar. WEFA olarak bizler de Afrika’nın mağrur çocuklarının yüzlerini güldürmek için Benin’de ramazan ayını geçirdik.

Herşeye rağmen onların yüzleri tebessüm ediyor ve herşeye rağmen küçücük çocuklar şükrediyor. Benin’de yüksek yüksek binaların olmadığı, ışıkların değil yıldızların aydınlattığı, gürültüden uzak Parakou şehrine varıyoruz.

Yoksulluk ve çaresizliğin hüküm sürdüğü bu coğrafyada yetimlerimizi ziyaret ettik. Burada 66 yetim çocuğumuzla bir araya gelerek yetim çocuklarımızın neşeli çığlıklarının bu sessiz şehrin hışırtılarına karışmasına şahit olduk. Yetimlerimize bayramlık hediyelerini ulaştırdık. Bu Ramazan Bayramı’nı yepyeni bayramlıkları ile geçirecek olmanın mutluluğuna kavuştular.

Ardından mübarek ramazan ayı vesilesi ile 120 kız ve 160 erkek öğrencimizle iftar sofrasında buluştuk. Bizlere yardımlaşma ve dayanışmanın önemini hatırlatan bu güzel iftar sofrası neticesinde Afrikalı çocuklarımızla aramızdaki bağı kuvvetlendirirken ramazanın manevi atmosferini hep birlikte yaşama fırsatı yakalıyoruz.

İYİLİĞE ORTAK OLUN Kİ BENİN’İN YETİM ÇOCUKLARININ YÜZÜ GÜLSÜN

Yetim çocuklarımızın mağdur büyümemesi ve geleceğe umutla bakabilmeleri için sizler de iyiliğe ortak olun.Yetim Sponsorluğu” projesi ile sizler de aylık yapacağınız bağışlarla çocuklarımızın eğitim, barınma ve giyecek ihtiyaçlarını karşılayabilir, daha sağlıklı ve güvenli ortamda büyümelerine yardımcı olabilirsiniz.

Benin’de küçük Afrikalı yetimler sizlerin desteğini bekliyor. Çocuklarımızın Ramazan ve Kurban bayramlarını sevinçle karşılamaları için ayrıca wefa.org adresi üzerinden de bağışta bulunabilirsiniz.

İyiliklere Ortak Olmak Dileği İle…

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.