Genç WEFA hayata geçirdiği “Projeni Seç, Harekete Geç” projesiyle hem gençlerin yardımlaşma duygusunu güçlendiriyor hem de ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını güzelleştiriyor.

Yaptığı çalışmalarla mazlum ve mağdurun umudu olmaya devam eden Genç WEFA, bu sene başlattığı “Projeni Seç, Harekete Geç” projesiyle hem gençlere yardımlaşma bilincini aşılıyor hem de muhtaç coğrafyalardaki insanların ihtiyaçlarının giderilmesine vesile oluyor. Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi veren Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı, “Dünyada milyonlarca insanın açlıkla, susuzlukla mücadele ettiğini, savaş, doğal afet ve hastalıklar sonucu her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını biliyoruz. Yine milyonlarca mülteci kardeşimizin zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğine şahit oluyoruz. Bizler bu duruma sessiz kalamazdık. Hayata geçirdiğimiz “Projeni Seç, Harekete Geç” projesiyle mazlum ve mağdura el uzatıp onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onların sıkıntılarını gidermek istiyoruz. Bu projeyle aynı zamanda gençlerin sosyal farkındalık ve sosyal dayanışma duygularını geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Genç WEFA üyesi olmayan gençlerin de projeye katılabileceklerini söyleyen Boyacı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Projeye destek vermek oldukça basit. Genç kardeşlerimiz WEFA’nın yaptığı yardım çalışmalarından herhangi birini seçip, onun için gerekli bağışı toplayacak. Toplanan bağışlar seçtikleri yardım çalışmasına aktarılacak. Örneğin bir gencimiz arkadaş grubuyla WEFA’nın Su Kuyusu projesini seçip, su kuyusu yaptırmak için yardım kermesleri düzenledi. Elde edilen tüm bağışlar Su Kuyusu projesi için kullanıldı. Genç hayırseverlerimiz böylelikle temiz içme ve kullanma suyundan mahrum insanların suya kavuşmasına vesile oldu. Bir diğer genç kardeşimiz ise Yetim Sponsorluğu için çalışmalar yaptı. Şimdiye kadar 5 kardeşimiz “Projeni Seç, Harekete Geç” projemize katkı sağladı. Gençlerimizin projeye ilgisi bizleri de heyecanlandırıyor.”

“Projeni Seç, Harekete Geç” projesine destek vermek isteyen genç hayırseverler  youth@wefa.org adresine E-Posta göndererek başvuruda bulunabilirler.