WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından Pakistan’da yetimhane ziyareti esnasında paylaşılan bir fotoğraf karesi Türkiyeli iş adamını harekete geçirdi. Fotoğrafta gördüğü Pakistanlı bir yetimin göz ameliyatını üstlenen hayırsever, çocuğun hayatını değiştirdi.

Bu sene ramazan ayı öncesi Pakistan’a ziyaret gerçekleştiren WEFA, yetimhanede yaşayan ve gözünden rahatsız olan bir yetimin ameliyat edilmesine ve sağlığına kavuşmasına vesile oldu. Konuyla ilgili bilgi veren WEFA Yönetim Kurulu Şerafettin İmatoğlu şu sözleri kaydetti: “Ramazan yardımlarımız hakkında Pakistan’daki partner kurumumuzla görüşme yapmak ve kullanıma hazır hâle gelen su kuyularımızın açılışını yapmak üzere bu senenin mayıs ayında Pakistan’ı ziyaret ettik. Bulunduğumuz bölgedeki bir okulun üst katında yetimlerin kaldığını öğrenince çocukları ziyaret etmek istedik. Programımız dahilinde olmayan bu ziyaretin Pakistanlı bir çocuğun hayatını değiştireceğini o günün sonunda öğrendik.”

Hikâyenin devamını büyük bir heyecanla anlatan İmatoğlu, “Herşey ekibimizde bulunan bir arkadaşımızın, yetim ziyareti esnasında çekilen bir fotoğrafı yakın çevresiyle paylaşmasıyla başladı. Bahsi geçen fotoğrafta ben ve bir yetim yavrumuz varız. Ancak fotoğrafta, arkamızda oturan ve gözünde bir problem olduğu anlaşılan bir başka çocuk da görünüyor. Bu çocuğumuzun o hâlini gören Türkiyeli hayırsever bir iş adamı hemen bizimle iletişime geçerek, bu çocuğun tüm tedavi masraflarını karşılayacağını söyledi. Bunun üzerine çocuğun hastalığı ve tedavi süreci hakkında hemen bilgi aldık. Nihayet geçtiğimiz hafta başarılı bir ameliyat geçiren bu çocuğumuz sağlığına kavuştu. Böylesi güzel bir hayra aracı olmak bizler için gurur verici. İsminin gizli kalmasını isteyen Türkiyeli hayırseverimiz masum bir yavrumuzun yeniden hayata tutunmasına vesile oldu. Kendisine kurumumuz ve yetim çocuğumuz adına buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

2006 yılında kurulan ve kısa sürede 70 ülke ve bölgeye insani yardımlarla birlikte insani duyguları da götüren WEFA, yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesi için çalışmakta; bu amaçla bir çok sosyal ve kültürel yardım faaliyeti gerçekleştirmektedir.