Türkiye’deki ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kıyafet yardımı yapan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Tokat’taki çocukları unutmadı. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Tokat’ta 503 öğrenciye kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

Bu sene “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganı altında kış yardımlarını gerçekleştiren WEFA, ihtiyaç sahibi çocukları mutlu etmeye devam ediyor. WEFA, 2020/21 Kış Yardımı çerçevesinde Tokat’taki öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulundu. Tokat’taki kış yardımları Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Yardım çalışmalarına WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş, WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün ile WEFA gönüllüleri Yusuf Deniz, Aydın Arslan da dağıtımlarda hazır bulundu.

Tokat’taki kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş şu ifadeleri kullandı:

“WEFA olarak kış yardımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Geçen hafta Sivas ve Afyonkarahisar’daki çocuklarımıza kış hediyelerini vermiştik. Bugün de Tokat’taki çocuklarımızı sevindirdik. Tokat’ın bazı köylerini ziyaret ederek çocuklarımıza hediyelerini verdik. Yelpe köyü ve Madas (Kabaktepe) köyündeki çocuklarımızı mutlu ettik. Ailelere zekât yardımında da bulunduk. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Tokat’ta 503 öğrenciye kışlık kıyafet yardımı yapıyoruz. Destekleri için hayırseverlerimize de teşekkür ederiz.”

WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün ise

“Kış yardımlarımız öncesinde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaret edip, yardım çalışmalarımız hakkında kendisine bilgi verdik. Öte yandan dün gerçekleştirdiğimiz salon programımıza Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun yanı sıra ilçe müftüleri de iştirak ettiler. Bu güzel programda çocuklarımıza kış hediyelerini vererek onları mutlu ettik.” dedi.

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyor. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştiriyor. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Öğrencilere Kışlık Kıyafet Yardımı Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo