İstanbul’da üniversite okuyan uluslararası öğrencilere WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından ramazan ayı boyunca iftar ve sahur yemeği verilecek.

WEFA Fransa, Ramazan ayı süresince İstanbul’da öğrenim gören uluslararası öğrencilere iftar ve sahur yemeği yardımında bulunacak. Yardım çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Fransa Başkanı Levent Uzunkaya şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’da Burhanettin Güvercin Uluslararası Erkek Öğrenci Yurdunda kalan 28 ülkeden toplamda 70 öğrenciye Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur yemeği ikram edeceğiz. Afganistan, Bangladeş, Doğu Türkistan, Bosna-Hersek, Cezayir, Cibuti, Çad, Endonezya, Etiyopya, Filipin, Filistin, Irak, İran, Kenya, Kırgızistan, Libya, Lübnan, Malezya, Mozambik, Myanmar, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tunus, Uganda ve Yemen’den gelerek İstanbul’un çeşitli üniversitelerinde eğitim gören çok sayıda öğrenci var. WEFA olarak öğrencilerimizi Ramazan ayında yalnız bırakmak istemedik. Bu anlamlı yardım çalışmamıza hayırseverlerimiz de destek verebilirler.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

İstanbul’da öğrenim gören uluslarası öğrencilere iftar ve sahur yemeği yardımında bulunmak isteyen hayırseverler WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “ProjeNumarası 202059” yazılması gerekmektedir.