Öğrencilere Tablet Yardımı

Koronavirüs salgını yaşamın pek çok alanını olumsuz etkilemeye devam ederken, maddi imkânsızlıklar içinde yaşayan çocukların eğitim sorunlarını da tekrar gün yüzüne çıkardı. Pandemi nedeniyle dijital platformlara taşınan eğitim olanaklarından mevcut koşullarda her öğrenci eşit derecede istifade edemiyor. Nitekim öğrencilerin uzaktan eğitime erişim imkânları, sosyoekonomik şartlara bağlı olarak birbirinden farklılık gösteriyor. İnternet ve bilgisayar yokluğu ise Türkiye’de bu süreçte öğrencilerin karşılaştığı en temel ve belirgin problemlerden.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak maddi imkânsızlıklar içinde bulunan öğrencilerin bu olağanüstü şartlardan zarar görmemeleri ve eğitimlerini doğru bir biçimde sürdürebilmeleri için önemli bir çalışmaya imza atıyoruz. Sizlerin de desteğiyle ihtiyacı olan öğrencilere tablet desteği sağlamak üzere yola koyuluyoruz. İlk olarak İstanbul’da Tuzla ve Esenler’deki yoksul öğrencilere tablet desteği sağlayacağız. Çalışmamıza sizler de bağışlarınızla destek olabilirsiniz. 1 tablet bedeli 90 Euro’dur.

Öğrencilere Tablet Yardımı- Uzaktan Eğitime Sen de Destek Ol!

Yardım çalışmasına destek vermek isteyen hayırseverler  +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına ProjeNo201080” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

WEFA Daima Öğrencilerin Yanında!

İnsan ve toplum yararına çalışmalarına her geçen gün ivme kazandıran WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2019/2020 kış yardımları çerçevesinde Türkiye’de 10 farklı ilde 400 ilk ve ortaokul ve lisede çeşitli yardım çalışmalarında bulundu. Türkiye’deki kış yardımlarını Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte gerçekleştiren WEFA, İl ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği okullara giderek burada yardım faaliyetleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye’nin İstanbul, Bitlis, Bingöl, Kahramanmaraş, Şırnak, Hatay, Ağrı, Kars, Mardin ve Şanlıurfa illerinde toplamda 11 bin muhtaç öğrenciye kış yardımında bulundu. Öğrencilere atkı, bere, eldiven, bot ve kaban hediye edildi. Kampanya kapsamında aynı zamanda ihtiyaç sahibi aileleri de ziyaret ederek, muhtaç ailelere zekât yardımı yapıldı.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu

FundraisingBox Logo