Mültecilere Kış Yardımı:

Her sene olduğu gibi bu kış da mültecileri unutmayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Lübnan ve Bangladeş’teki mülteci kamplarını ziyaret etti.

2022-23 Kış Yardımı çalışmalarına ara vermeden devam eden WEFA, bu sene de dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme yardımında bulunuyor.

Yardım çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Yardım çalışmalarımızı bu yıl Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’de gerçekleştiriyoruz. Bazı ülke ve bölgelerdeki dağıtımlarımıza WEFA ekiplerimiz de dahil oluyorlar. Türkiye’nin bazı illerindeki yardım çalışmalarımızı ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte mülteci kamplarını da ziyaret ediyor, mültecilere çeşitli kışlık malzeme yardımında bulunuyoruz. Yardım kampanyamıza hayırseverlerimizin ilgisi oldukça yoğun. Destek veren herkese teşekkür ederiz.”

Mültecilere Kış Yardımı

Mültecilere Kış Yardımı

Lübnan ve Bangladeş’teki mülteci kamplarını ziyaret ettiklerini belirten Bakıcı,

“Lübnan’ın Arsal bölgesinde çadır kamplarda hayat mücadelesi veren mültecilere bu kış da çeşitli yardımlar ulaştırdık. Yardım çalışmamız kapsamında mültecilere gıda paketi, mazot ve sünger yatak dağıttık. Bununla birlikte mülteci çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulunduk. Öte yandan Bangladeş’e giden ekibimiz Arakanlı mültecilerin kaldığı Cox Bazar bölgesindeki kampları ziyaret ettiler. Yetim çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine battaniye ve kışlık kıyafet dağıttık.” dedi.

 

Türkiye’de 4 Bin Çocuğa Kış Yardımı

Türkiye’de bu kış 10 ilde yardım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Bu kış Bilecik, Bitlis, Burdur, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Sinop ve Muş’taki çocuklara ve ailelerine kışlık malzeme yardımında bulunacağız. Bazı illerdeki kış yardımlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Türkiye’deki kış yardımlarımız çerçevesinde toplamda 4 bin ihtiyaç sahibi çocuğumuza mont, bot, atkı, bere ve eldiven hediye edeceğiz. Burdur ve Bilecik’te dağıtımlarımıza başladık. Çocukları ve ailelerini mutlu ettik. Yarın da ekibimiz Muş’a doğru yola çıkacak. Yardım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.”

Mültecilere Kış Yardımı

Balkanlara Kış Yardımı

Arnavutluk ve Kosova’daki dağıtımlara WEFA ekiplerinin de katıldığını söyleyen Bakıcı, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine soba, battaniye, gıda paketi ve zekât dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yeni bir ekibin ise gelecek hafta Kuzey Makedonya’ya gideceğini belirtti.

Mültecilere Kış Yardımı

Moğolistan’da Kışlık Malzeme Dağıtımı

Moğolistan’daki kış yardımlarıyla da ilgili ayrıntılı bilgi veren Bakıcı,

“Moğolistan’da bilhassa ocak ayında hava sıfırın altında 40, 50 derecelere kadar düşüyor. WEFA olarak her sene Moğolistan’daki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme ulaştırıyoruz. Şu anda ekibimiz Moğolistan’da. Bölgedeki ailelere kömür ve zekât yardımı ulaştırdık. ‘Yetim Sponsorluğu’ sistemiyle desteklediğimiz çocuklarımız başta olmak üzere ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kışlık kıyafet hediye ettik.” dedi.

Mültecilere Kış Yardımı

2022-2023 Kış Kampanyası

2022-23 Kış Kampanyası çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’de ailelere kışlık malzeme dağıtılacak. Kampanya çerçevesinde mültecilere, hastalara, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, battaniye, gıda paketi ve zekât yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek.

 

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

WEFA’nın kış yardımı çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.