Mülteci kamplarına yardım ulaştırmaya devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu kış da mültecilere çeşitli yardımlar ulaştıracak.

Kış yardımlarına ara vermeden devam eden WEFA, mültecileri bu kış da yalnız bırakmıyor.

“Kış mevsimi âdeta kâbusa dönüyor.”

Mültecilere yönelik kış yardımları hakkında ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Dondurucu soğuklar mülteci kamplarında hayatı daha da zorlaştırıyor. Mülteciler çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veriyorlar. Kar fırtınası, yağmur ve dondurucu soğuklar mülteci kamplarında yaşamı daha da zor hâle getiriyor. Bu durumdan en çok çocuklar ve kadınlar etkileniyorlar. Bilhassa Lübnan Arsal Kampı’ndaki mülteciler için kış mevsimi âdeta kâbusa dönüyor. Çadırlar kış şartlarına dayanıksız ve insanlar ısınmak için yakıt bulamıyorlar.”

Mülteci kamplarına yardım

“Mültecilere Kış Yardımı Ulaştıracağız.”

Her sene olduğu gibi bu sene de mültecilere kış yardımında bulunacaklarını belirten Bakıcı,

“WEFA olarak bu kış da hayırseverlerimizin bağışlarını mülteci kardeşlerimize ulaştıracağız. Bangladeş’in Cox’s Bazar bölgesindeki mülteci kamplarına ve Lübnan Arsal Kampı’na yine kış yardımlarımız olacak. Geçen kış mültecilere battaniye, halı, kışlık giysi, gıda paketi ve yakacak malzeme yardımında bulunmuştuk. Bu sene de mülteci kamplarında yardım çalışmalarımız devam edecek. Dağıtımlara ekiplerimiz de katılacak.” dedi.

 

Mülteci Kamplarına Yardım – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Mültecilere kış yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “Kış Yardımı – Mülteciler” yazılması gerekmektedir.

MÜLTECİLERE KIŞ YARDIMI

ONLİNE BAĞIŞ
ONLİNE BAĞIŞ

Mülteci kamplarına yardım

Kış Yardımı

2021-22 Kış Yardımı çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’deki çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, battaniye, gıda paketi ve zekât yardımı yapılmaktadır. Türkiye’nin bazı illerindeki kış yardımları Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilmektedir. WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım çalışmasına destek verebilirler.