Yetimlere yönelik çalışmalarına devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Moğolistan’da bulunan Jannur Kız Yetimhanesi’nin mutfağını ve yemekhanesini yeniledi.

Yetimlerin daha rahat bir ortamda yaşamaları için çeşitli çalışmalar yürüten WEFA, Moğolistan’daki yetimhanenin mutfak ve yemekhanesini yeniledi. Yetimhane Sorumlusu Guljanar Adinyet, “Yetimhanemizin mutfağında ve yemekhanesinde eksiklikler vardı. Yetimlerimizin tüm ihtiyaçları ile yakından ilgilenen WEFA, bu konuda da bizleri yalnız bırakmadı. WEFA’nın desteğiyle su ısıtıcısı, derin dondurucu, et doğrama makinesi, fırın ve bulaşık makinesi gibi en önemli ihtiyaçlarımızı aldık. Bunun haricinde bazı mutfak araç gereçleri ile sandalye de alındı. Çocuklarımızın hoşuna gitsin diye yemekhanenin duvarları meyve desenli fayanslarla döşendi. Yeni perdeler alınıp asıldı. WEFA sayesinde yetim çocuklarımız yeni bir yemekhaneye kavuştular. Yenilenen mutfağımızda ve yemekhanemizde artık yavrularımız için daha rahat şartlarda yemek hazırlayabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Moğolistan’ın “ilk Müslüman yetimhanesi” olma özelliğini taşıyan Jannur Kız Yetimhanesi’ni 2016 yılında komple üstlenen WEFA, Moğolistan’daki yetimlere de hamilik yapmaya başlamıştır. Yetimhanede 6 ila 18 yaş arası 45 kız yetim kalmaktadır.

Moğolistan Kuzey Asya’da, Çin ve Rusya arasında yer almaktadır. Ülke nüfusunun yüzde 6’sını Müslümanlar oluşturmaktadır.