“Yetim Sponsorluğu” sistemiyle WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından destek verilen Moğolistanlı yetim İstanbul’da bir imam-hatip lisesini burslu olarak kazandı. Moğolistanlı Amina teşekkür amacıyla WEFA’nın İstanbul’daki ofisini ziyaret etti.

WEFA’nın Moğolistan’daki yetimhanesinde üç yıl kalan 14 yaşındaki Amina İstanbul’da bir imam-hatip lisesini burslu olarak okumaya hak kazandı. Bu zamana kadar kendisine destek veren WEFA’ya teşekkür etmek amacıyla WEFA’nın İstanbul’daki ofisine ziyaret gerçekleştiren Amina, WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ile bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın, “Bizler için gurur verici bir gün. WEFA olarak hamiliğini yaptığımız değerli kızımızın başarısı bizleri de onurlandırmıştır. Amina’yı bir kere daha tebrik ediyorum.” dedi.

Türkçeyi Moğolistan’da yetimhanede öğrendiğini söyleyen Amina ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bana bu imkânı sağlayan WEFA’ya ilk olarak teşekkür etmek isterim. Maddi ve manevi desteklerini benden esirgemediler. Türkiye’ye çok güçlü bir sevgim vardı. Türkiye kökenli hayırseverlerin daima bizlere yardım etmesi Türkiye’ye karşı hayranlığımı daha da arttırdı. Burada güzel arkadaşlıklar edindim. Herkes çok yardımsever.”

Yetim Sponsorluğu” sistemiyle 22 ülkede 4 binden fazla yetimin hamiliğini üstlenen WEFA, yetimlerin gıda, giysi, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine düzenli olarak destek vermektedir. WEFA, Moğolistan‘da 239 yetime hamilik yapmaktadır.