WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Kitapla Aydınlık Gelecek” sloganıyla başlattığı “Kütüphane Projesi” için çalışmalarını hızlandırdı. Proje kapsamında Moğolistan’daki yetimhaneye ek olarak inşa edilecek kütüphanenin temeli  dualarla atıldı.

WEFA, Moğolistan’daki yetimlere yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. “Kitapla Aydınlık Gelecek” sloganıyla hayata geçirdiği “Kütüphane Projesi”ni ilk olarak Moğolistan’daki kız yetimhanesinde gerçekleştirecek olan WEFA, 20 Ağustos tarihinde kütüphanenin temelini attı. 2018 Kurban Kampanyası münasebetiyle Moğolistan’a giden Genç WEFA üyesi Furkan Ercan ve Barış İlyas da temel atma töreninde hazır bulundu. Törende yetimlerin yöresel dans gösterisi de yer aldı.

Kütüphanenin açılmasını heyecanla beklediğini ifade eden 13 yaşındaki Nursaule duygularını şu sözlerle aktardı: “Artık kitap için okulda ders sonunu beklemeyeceğiz. Cumartesi ve pazar günleri şehir kütüphanesinde soğukta beklemekten kurtulacağız. Kütüphanemiz evimizin içinde olacak. İster sabah ister gece; istediğimiz zaman kütüphanemize girip kitap okuyup, ders çalışabileceğiz. Bize güzel ve özel kütüphane yapmayı düşünen WEFA’dan Allah razı olsun.”

Yetimhane Sorumlusu Guljanar Adeniyet ise “WEFA’nın yapacağı kütüphane çocuklarımıza verilebilecek en güzel hediye. Yetimhanenin içinde yer alacak kütüphane yetimlerimizin âdeta evi olacak. Yetimlerimizin hayatına kitap girecek. Ve hayatlarına kitap girdi mi artık masum yavrularımız için bütün yollar açılacak.” ifadelerini kullandı.

“Kütüphane Projesi” Nedir?

Minik yavrularımızı kitapla buluşturacağımız “Kütüphane Projesi”yle yetimlerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı; onların; düşünen, düşündüğünü ifade edebilen, fikir üreten, nitelikli bireyler olmaları yönünde önemli katkılar sunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda “Kitapla Aydınlık Gelecek” sloganıyla hayata geçirdiğimiz proje kapsamında yetimhanelerimizdeki mevcut kütüphaneler restore edilirken, ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni kütüphaneler inşa edilecek ve çocukların gelişimini olumlu etkileyecek kitaplar temin edilecek. Projemizi ilk olarak Moğolistan’daki yetimhanemizde gerçekleştireceğiz. Büyük bir heyecanla başlattığımız “Kütüphane Projesine destek vererek siz de Moğolistan’daki yetimlere aydınlık bir gelecek sunabilirsiniz.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Kütüphane Projesi”ne destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.