Amina Moğolistanlı. 8. sınıfta okuyor. Başarılı bir öğrenci olan Amina aynı zamanda okul birincisi. Katıldığı çeşitli bilgi yarışmalarında ve yöresel dans oyunlarında da başarı elde eden Amina bu zamana kadar 5 madalya ve 8 teşekkürname almış.

Amina üç yıldır WEFA’nın Moğolistan yetimhanesinde kalıyor. WEFA ile hayatının değiştiğini söyleyen Amina, ”Bayramlarda WEFA’dan gelen kişiler bize hediyeler veriyorlar. Birlikte bayram alışverişine gidiyor, beğendiğimiz kıyafetleri alabiliyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor.” diyor.

Amina’nın babası 2013 yılında bir hastalık sonucu hayatını kaybetmiş. “Babamın yanından hiç ayrılmıyordum. Babam nereye giderse ben de hep onunla beraber giderdim. Babama çok nazlanıyordum. Babam beni ‘kara kızım’ diye severdi.” diyor Amina.

Bir anda gözleri doluyor Amina’nın ve titreyen dudaklarından şu sözler dökülüyor: “Babam yanımızda olsa, yine birlikte yaşasak; ama ne kadar istesem de bu olmayacak biliyorum. Bu sadece bir hayal.”

Amina daha 13 yaşında. Boş vakitlerini Kur’an-ı Kerîm okuyarak ve Peygamber Efendimiz’in hayatından kesitler öğrenerek değerlendiriyor. Amina’nın en büyük hayali ise büyüdüğünde muhasebeci olmak ve annesine daha iyi bir hayat yaşatmak.

“Her zaman mutlu olun.” diyerek tüm çocuklara seslenen Amina, “Rabbim beni babasızlıkla, yetimlikle imtihan etti. Biliyorum burası bir imtihan dünyası. Bu dünyada mutlu olamasak bile öbür dünyada mutlu oluruz inşallah.” diyor.

Son olarak WEFA aracılığıyla kendisine destek veren aileye de teşekkürlerini ileten Amina, dilinden düşürmediği duasını bizimle de paylaşıyor: “Rabbim o aileyi mükâfatlandırsın. İnşallah cennette de beraber oluruz.”