Moğolistan:

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kış şartlarının ağır geçtiği Moğolistan’a bu sene de kış yardımları çerçevesinde çeşitli yardımlar ulaştıracak.

Dünyanın dört bir yanına insani yardım götüren WEFA, kış yardımları kapsamında Moğolistan’daki ihtiyaç sahiplerine bu sene de kış yardımında bulunacak. Moğolistan’daki kış yardımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Moğolistan kış mevsiminin en soğuk yaşandığı ülkelerden biri. Ocak ayında hava sıfırın altında 40, 50 derecelere kadar düşüyor. Çadırlarda veya baraka gibi evlerde ısınma sorunu çekmemek için sobanın sabahtan akşama kadar hiç sönmemesi gerekiyor. Ancak maddi imkânsızlıklardan dolayı insanlar evlerine kömür alamıyorlar. Soğuk kış günleri Moğol halkı için zor geçiyor. Dondurucu soğuklarla mücadele etmek zorunda kalan ihtiyaç sahiplerini bu kış da WEFA olarak yalnız bırakmayacağız. Yetim çocuklara bu sene de kışlık kıyafet ve bot hediye edeceğiz. Hayırseverlerimizin de desteğiyle Moğolistan’daki yoksul kimselere kömür, kışlık giysi ve zekât yardımında bulunacağız.”

Moğolistan Kış Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Moğolistan’daki ihtiyaç sahiplerine ve yetim çocuklara kış yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “Kış Yardımı – Moğolistan” yazılması gerekmektedir.

Kış Yardımı

2021-22 Kış Yardımı çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’deki çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, battaniye, gıda paketi ve zekât yardımı yapılmaktadır. Türkiye’nin bazı illerindeki kış yardımları Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilmektedir. WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım çalışmasına destek verebilirler.

KIŞ YARDIMI BAĞIŞI

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ