Dünyanın farklı yerlerinden İstanbul’a eğitim amacıyla gelen öğrenciler için WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iftar yemeği programı organize etti.

WEFA, İstanbul’da kurduğu iftar sofralarında uluslararası öğrencileri misafir etti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programa 110 misafir öğrenci davet edildi. Uluslararası VEFA İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu üyeleri de iftar yemeği programına katıldı.

Program sonrası açıklama yapan WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “İlim tahsil etmek için farklı coğrafyalardan ülkemize gelen yetim ve öksüz öğrencilerimizi kardeşlik soframızda ağırladık. Birbirinden kıymetli öğrencilerimizle güzel bir akşam geçirdik.” dedi.

Bu ramazanda kardeşlik ve paylaşma duygularına vurgu yapmak istediklerini belirten Aydın, ”Bu seneki sloganımızda da belirttiğimiz üzere soframızdakileri kardeş payı yaptık. Ramazan ayı gibi müstesna bir zaman diliminde paylaşmanın hazzına varırken, ramazan ayının sevincini ve bereketini genç kardeşlerimizle paylaştık.” ifadelerini kullandı.

WEFA’nın Türkiye’deki ramazan çalışmalarından bahseden Aydın şu sözleri kaydetti: “Ramazan yardımları kapsamında Türkiye’nin altı ilinde kumanya, zekât ve fitre yardımında bulunacağız. Yetimler ve mülteciler için İstanbul’da iftar yemeği verecek, Adana’daki yetimlere de bayramlık hediye edeceğiz.”

İftar yemeğine Makedonya, Kırgızistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Macaristan, Lübnan, Mısır, Somali, Endonezya, Etiyopya, Çat, Cezayir, Fas, Cibuti, Tunus, Hindistan, Sudan, Irak, Nijerya, Özbekistan, Afganistan, Çeçenistan, Tacikistan, Pakistan, Arakan, Bangladeş, Yemen, Gambiya, Malezya, Suriye, Libya, Mali, Kenya, Ürdün, İran, Moritanya, Doğu Türkistan, Türkmenistan ve Filistin’den gelen öğrenciler katıldı.