Madagaskar Yardım : 

Doğu Afrika ülkesi Madagaskar son 40 yılın en büyük kuraklığıyla karşı karşıya. İnsanlar kaktüs meyveleri, çekirge ve ağaç yapraklarıyla beslenerek hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından yapılan açıklamada Madagaskar’da yaşanan açlık ve kuraklığın, son yıllarda Afrika’da yaşanan en şiddetli insani krizlerden biri olduğuna vurgu yapıldı. İklim değişikliğinin olumsuz etkileri nedeniyle yaklaşık 1,14 milyon insanın yeterli gıdaya erişemediği belirtiliyor.

Madagaskar için Acil Yardım kampanyası başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölgedeki ihtiyaç sahiplerine gıda paketi ulaştıracak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Madagaskar’daki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Acil Yardım Madagaskar” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-ZVBN

ONLİNE BAĞIŞ

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.