Lübnan’daki yetimlerle bir araya gelen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı yetimlere harçlıklarını elden teslim etti.

Lübnan’daki yetimleri ziyaret eden WEFA Genel Başkanı Musab Aydın çocuklarla yakından ilgilendi. Ziyarete ilişkin bilgi veren Aydın, “Yetim Sponsorluğu projesi kapsamında Lübnan’da düzenli destek verdiğimiz yetimlerimizle bir araya geldik. Birlikte oyunlar oynadık, birlikte eğlendik. Çocuklarımız mutlu olsunlar diye onlara çeşitli oyuncaklar hediye ettik. Kış yardımlarımız kapsamında yetimlerimize kışlık kıyafet yardımında da bulunduk. Bazı yetim çocuklarımızı ise evlerinde ziyaret ettik. Öte yandan yetim sponsorlarının Lübnan’daki yetimleri için bize emanet ettikleri harçlıkları yetim yavrularımıza ulaştırdık. Yetimlerimizle dolu dolu bir gün geçirmenin ve yetim başı okşamanın huzurunu bir kez daha yaşadık.” sözlerini kaydetti.

“Barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya yetimlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için gayret ediyoruz.” diyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Dışarıda bu masum yavrularımızı bekleyen pek çok tehlike var. Bu yetimler bizim yetimlerimiz. Bu çocuklar bizlere emanet. Eğitim ve sağlık alanında yaptığımız çeşitli çalışmalarla WEFA olarak yetim çocuklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

WEFA, başlattığı “Yetim Sponsorluğu” sistemi ile 22 ülke de 5.000’e yakın yetime eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda düzenli destek vermektedir. WEFA, Lübnan’da 133 yetime hamilik yapmaktadır.

Lübnan’da 1 milyondan fazla insanın yoksulluk sınırının altında yaşadığı tahmin edilmektedir.

Lübnan’da destek verdiği yetimleri ziyaret eden WEFA Genel Başkanı Musab Aydın çocuklarla yakından ilgilendi.