Lübnan’da Mülteci Kampında Yangın:

Lübnan’’ın doğusunda Suriyeli mültecilerin kaldığı kampta henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Ülkenin doğusundaki Arsal bölgesinde Suriyeli mültecilerin kaldığı Umani Vefak Kampı’nda çıkan yangında ilk belirlemelere göre 93 çadır tamamen kül oldu. Olayda can kaybı yaşanmazken, kampın su ve elektrik tesisatının da kullanılamaz hâle geldiği belirtildi.

Yangının ardından “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yangından zarar görenlere gıda paketi, kışlık giysi vb. ihtiyaç malzemeleri ulaştıracak. Bununla birlikte çocuklara kırtasiye malzemesi, okul çantası ve sıcak yemek dağıtılacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Lübnan’da mülteci kampında yaşayanlara destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “43143” yazmanız gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-UZ91-TR