Lübnan Mülteci Kampı:

Lübnan’ın Beka vilayetine bağlı Arsal bölgesindeki kamplara sığınan on binlerce mülteci, bu kış da soğuktan korunmak için dışarıdan gelecek yardımı bekliyor.

Lübnan’ın Arsal bölgesinde çadır kamplarda hayat mücadelesi veren ve en temel ihtiyaçlardan yoksun olan mülteciler için yaşam kış mevsiminde daha da zorlaşıyor. Mülteciler çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veriyorlar. Bu durumdan en çok çocuklar, kadınlar ve hastalar etkileniyorlar. Çadırlar kış şartlarına dayanıksız ve insanlar ısınmak için yakıt bulamıyorlar. Kış mevsimi kampta yaşayan mülteciler için âdeta kâbusa dönüyor.

Mülteciler Soğuktan Ölme Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Bilhassa ocak ayında etkili olan şiddetli fırtına ve yoğun kar yağışı hayatı felç ediyor. Kamplara sığınan on binlerce mülteci geçen yıllarda yaşanan ölüm vakıalarının tekrar meydana gelmesi tehlikesiyle karşı karşıya.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, daha önceki yıllarda kampta kalan mültecilere gıda paketi, zekât, battaniye, sünger yatak, soba ve mazot yardımında bulunmuş ve çocuklara kışlık mont dağıtmıştı. WEFA, bu kış da mültecilere kış kampanyası kapsamında çeşitli yardımlar ulaştıracak. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım çalışmasına destek verebilirler.

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

WEFA’nın mültecilere yönelik kış yardımı çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.

2022-2023 Kış Kampanyası

2022-23 Kış Kampanyası çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’de ailelere kışlık malzeme dağıtılacak. Kampanya çerçevesinde mültecilere, hastalara, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, battaniye, gıda paketi ve zekât yardımı yapılacak.

Türkiye’de 4 Bin Çocuğa Kışlık Kıyafet

WEFA, Türkiye’de Bilecik, Bitlis, Burdur, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Sinop ve Muş’ta kış yardımlarını gerçekleştirecek. Yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi çocuklara mont, kışlık bot, eldiven, atkı ve bere yardımı yapılacak. İhtiyaç sahibi ailelere alışveriş kartı da dağıtılacak.

Bilecik, Burdur, Kocaeli, Sinop ve Muş illerindeki yardım çalışmaları Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilecek. Türkiye’deki yardım çalışmaları kapsamında toplamda 4 bin çocuğa kışlık kıyafet hediye edilecek.

Çocuklara Kışlık Kıyafet Yardımı

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ