DONDURUCU SOĞUKTA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN MÜLTECİLERE İNSANİ YARDIM

Kış ayları mazlumlar ve mağdurlar için oldukça çetin ve zorlu geçerken, çadır kamplarda kalan mülteciler için kış ayları çok daha zorlu. Mülteciler dondurucu soğuklarda kar ve çamurun altında, incecik naylon çadırların gölgesinde ısınacak hiçbir şeyleri olmaksızın umuda hasret yaşam sürdürüyorlar.

Lübnan’ın 2 bin rakımıyla en yüksek bölgesi olan Arsal Kampı’nda, ülkelerindeki savaştan kaçarak bölgeye sığınan Suriyeli mülteciler yaşıyor. Buradaki mültecilerin durumu gerçekten içler acısı. Plastik veya tenekeden yapılan çadırlarda kalan mülteciler kışın, soğuğun ve karın ortasında yaşam mücadelesi veriyor.

Onlar ülkelerini savaşlardan ve yokluktan yalnızca hayatta kalabilmek için bırakmak zorunda kalan insanlar. Buraya gelince fark ediyoruz ki, en kötüsü de savaştan kaçan mülteci bir çocuk olmak. Küçücük çocuklar ayaklarında yalnızca bir terlikle karın içinde koşuşturuyor. Masumiyetin simgesi küçük çocuklar burada, Arsal Kampı’nda herşeye rağmen umutlarını kaybetmiyorlar.

WEFA ARACILIĞI İLE LÜBNAN’IN ARSAL KAMPINDA YAŞAYAN MÜLTECİLERE KIŞ YARDIMI ULAŞTIRILIYOR

Suriye’de krizin başladığı 2011 yılından bu yana 1 milyondan fazla Suriyeli mültecilerin Lübnan’a göç ettiği ve savunmasız kaldıkları bölgelerde zorlu şartlarda yaşadıkları belirtiliyor. Özellikle Lübnan’ın en yüksek rakımlı bölgelerinden biri olan Arsal Kampı’nda ise mülteciler tam anlamıyla insanlık dramı yaşıyor. Dondurucu soğuğun etkisi ile bölgede şiddetli fırtınalar beraberinde şiddetli kar yağışları meydana geliyor. Bu durum ise mültecilerin durumunu daha da zorlaştırırken hastalıklara ve ölümlere davet açıyor.

Kimse Üşümesin projesi ile kış yardımlarını ulaştırmak üzere bölgeye ulaşan WEFA ekibi de dondurucu soğuğun ve karın etkisi ile çamurlu zemin üzerinde teneke ve naylondan yapılmış çadırlarda kalan kardeşlerimizin yaşam mücadelesine şahit oluyor.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, korunmasız şekilde dondurucu soğuklarda yaşam mücadelesi veren mülteci kardeşlerimize her yıl ulaştırdığı kış yardımları ile kampta yaşayanların sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermeye vesile oluyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da WEFA tarafından, Arsal Kampı’nda yaşam mücadelesi veren mülteci kardeşlerimize battaniye, halı, kışlık giysi, gıda paketi ve soba için mazot yardımları ulaştırıldı.

Kış aylarının zor geçtiği bölgede çamurun ve soğuğun içeriye sızdığı derme çatma çadırlarda kalan mültecilerin kendilerine ulaşan yardımlar sonrasında yaşadıkları şükür duygusu ise biz WEFA ekibini de duygulandırıyor.

RAMAZAN YARDIMLARI İLE MÜLTECİLERE GIDA VE ZEKÂT YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, tokun açın hâlinden anladığı Ramazan ayında insani yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine bağışçılarının desteği ile zekât ve gıda yardımında bulunuyor.

Bu mübarek ay bizler için kardeşlik ve merhamet bağının güçlenmesi için eşsiz bir fırsat. Bizler de WEFA ailesi olarak,“Paylaşmak Vefadır!” sloganıyla yola çıkarak dondurucu soğukta yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize gıda yardımının yanı sıra hayırseverlerimizin zekât bağışlarını da ulaştırdık.

Burada bulunan mülteci kardeşlerimiz temiz su, gıda ve barınma gibi en temel hayati ihtiyaçlardan yoksun bir şekilde yaşamlarını sürdürüyorlar. Onlar savaşlardan ve yokluktan yalnızca hayatta kalma umuduyla kaçan insanlar. Siz de bu insanlık dramına sessiz kalmayarak yardımlarınızı WEFA aracılığı ile mültecilere ulaştırabilir ve onların yüzlerindeki tebessüme ortak olabilirsiniz…

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.