[themeum_title style=”style2″ title=”Kurbanla Merhameti Paylaşın” size=”20″ color=”#333333″ title_margin=”20px 0 20px 0″ title_padding=”20px 0 20px 0″]

Yolculukların en güzeli, iyiliklere ve güzelliklere doğru olandır. “Kurbanla Merhameti Paylaşın” sloganı ile yola koyuluyor, sizleri “Kurban” ile yine uzak-yakın yolculuklara çağırıyoruz. Kurban kesmek akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş, dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve mukim olan her Müslüman’ın yerine getireceği mali bir ibadettir. Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gram altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kimselerin kurban kesmesi gerekir.

2017 Kurban Kampanyamızda önceliği mülteciler, yetimler, kimsesizler, dullar ve diğer ihtiyaç sahipleri alacak. Kurban fiyatlarını kesim yapılacak ülkelerdeki yaşam şartlarını göz önüne alarak belirledik. Bugüne kadar 55 ülkede kurban faaliyetlerini başarıyla yürüten WEFA, kurban dağıtımlarının en ihtiyacı olana yapılması hususunda da büyük bir gayret ve titizlik göstermektedir. Kurban dağıtım fotoğraflarını web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

55 ülke ve bölgede Kurban sevinci

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, bu güne kadar 55 farklı ülke ve bölgede Kurban Kapmanyasını başarıyla gerçekleştirmiş ve dünyanın en muhtaç coğrafyalarında dağıtımları titizlikle yapmıştır.

Son Kurban Bağış Tarihi

Kurban bağışınızı  2 Eylül 2017, Cumartesi akşamına kadar gerçekleştirebilirsiniz .

Bayram elbisesi

Bu sene de hayırseverler 20,- €‘luk bir bağış ile bayram günlerinde yeni elbiselerle çocukları sevindirebilecekler.

Kurban Yoksula Vefadır

Kurban Kampanyası ile yılda bir kere de olsa binlerce ailenin evine et giriyor. Avrupa’daki bir insan, binlerce kilometre ötede hiç tanımadığı insanlar için Kurbanlıklar kesilmesini istiyor. Böylece Kurban aradaki fiziki mesafeleri eritiyor. Toplumsal dayanışma ve barışı öne çıkarıyor. Toplumları birbirine yaklaştırıyor, yabancılaşmayı engelliyor. Dünyanın dörtbir yanında bu Kurban da payını bekleyen muhtaçlar var. Kurban bağışlarınızla yetim, yoksul ve çaresizlere vefanızı gösterin. Kurban, Avrupa’da yaşasak da Afrika’da, Asya’da, Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Türkiye’de nefes almaktır. Kurban, Avrupa’da yaşarken Arakan’da, Somali’de, Keşmir’de, Sudan’da, Türkiye’de yetim bir çocuğun sofrasına oturmaktır bir bayram sabahı…

[themeum_call_to_action position=”center” title=”Online Bağış” title_size=”30″ title_color=”#ffffff” title_margin=”0px 0px 10px 0px” subtitle=”Dilediğiniz bağışı websitemiz üzerinden online gerçekleştirebilirsiniz.” subtitle_size=”18″ subtitle_color=”rgba(255,255,255,0.61)”][themeum_button btn_size=”large” btn_link=”https://www.softwefa.org/” btn_name=”Bağışla” target=”_blank” btn_text_size=”14″ btn_color=”#ffffff” btn_background=”rgba(229,35,27,0.9)” border_color=”#ffffff” border_width=”2px” border_style=”solid” border_radius=”0″ btn_transform=”uppercase” btn_weight=”500″ btn_spacing=”0px” btn_margin=”5px 0 5px 0″ btn_icon_position=”after” icon_name=”fa-hand-o-right”]

Nasıl Kurban bağışı yapabilirim?

[themeum_list_item list=”list-number-background” color=”#000000″ size=”14″ input=”

 • Kurban bedelini bürolarımıza gelerek veya temsilcilerimize makbuz karşılığı elden ödeyebilirsiniz
 • “Para Çekme Yetki Formu”nu (Einzugsermächtigung) doldurup bize gönderebilirsiniz
 • Hesap numaramıza havale (Überweisung) yapabilirsiniz
 • www.wefa.org sayfamızdan online bağış yapabilirsiniz
 • 0049 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak kurban bağışında bulunabilirsiniz
 • Kredi Kartı, „Paypal“ veya „Sofortüberweisung“ sistemlerini kullanarak bağışta bulunabilirsiniz

“]

[themeum_list_item list=”list-circle” color=”#000000″ size=”14″ input=”

 • Kurban dağıtımlarıyla ilgili bilgi ve fotoğrafları bürolarımızdan temin edebilir veya internet sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 • Kurban bağışlarınızı en geç bayramın ikinci gününün akşamına kadar yapabilirsiniz.
 • Vekâleten kurumumuza vereceğiniz kurbanlarınız, kesim yapılacak bölgelerdeki partner organizasyonlarımız ile birlikte yapılacak titiz çalışmalar sonucu bayram namazından sonra başlanıp, bayramın üçüncü günü ikindi vaktine kadar kesilmiş olacaktır.
 • Toplu kurban bağışında bulunan dernek, cami ve diğer kuruluşlar Kurban Kampanyasını gerçekleştirdiğimiz ülkelere temsilci gönderebilirler.
 • Kurban ibadetinizin kabul olunmasını niyaz ediyor ve tüm muhtaçlar adına sizlere teşekkür ediyoruz.

“]

2006 yılında kurulan WEFA, bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur, politik bir faaliyeti bulunmamaktadır; herhangi bir partiye, cemaate ve benzeri oluşumlara bağlı değildir. WEFA, 10 yıldır bağımsız bir şekilde sadece insani yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

Genel merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunan WEFA İnsani Yardım Organizasyonu’nun Berlin’de bir şubesi bulunmaktadır. Bazı şehirlerde gönüllü temsilcileri bulunan WEFA, 70 ülkede 80’e yakın partner kurumla insani yardım çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca partner sözleşmesi ile proje ortaklığı yaptığımız Avusturya, Hollanda, Belçika ve İsviçre’de aynı isimle kurulan partner kuruluşlarımız vardır.

Bizlere ilettiğiniz cep telefonu numaranıza ve mail adresinize bayramın 3. gününde kurbanların kesildiğine dair mesaj geliyor. Eğer gelmez ise 3. günün akşamında bize WhatsApp üzerinden 0049 178 325 62 07 nolu telefona yazarak kurbanınız hakkında son bilgiyi temin edebilirsiniz.

Kurban bayramının ardından her ülkeden gelen kesim ve dağıtım fotoğraflarını gerek websitemiz www.wefa.org’da gerekse de sosyal medya hesaplarımızda (www.facebook.com/WEFAev) paylaşacağız.

En son katılım tarihi Kurban Bayramının ikinci günü ikindi vaktine kadardır (2 Eylül 2017). Bu tarihe kadar bağışınızın tarafımıza ulaşmış olması gereklidir! Havale ile gönderildiğinde bağışınızın gecikeceğini unutmayınız. Bu durumda bizi arayabilirsiniz.

Mümkün olduğu kadar ülke belirtilmemeli, grup belirtilmelidir. WEFA, muhtaç ve mağduriyet sıralamasına göre Kurbanınızı titizlikle kesecek ve dağıtacaktır. Buna rağmen ülke belirtildiğinde ise; bağışçının arzu ettiği ülkede Kurbanı kesilecektir.

Kurban kesmek, akıllı, büluğ çağına ermiş, dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve misafir olmayan müslümanın yerine getireceği mali bir ibadettir. Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80 gram altın veya bunun değerinde para veya eşyaya sahip olan kişi dinen zengindir; dolayısıyla Kurban kesmelidir.

Dinen zengin olan karı-kocadan her birinin ayrı ayrı kurban kesmesi gerekir.

Kurbanı, kişinin kendisi kesebileceği gibi, vekalet yoluyla başkasına da kestirebilir. Zira kurban mal ile yapılan bir ibadettir; mal ile yapılan ibadetlerde ise vekalet caizdir. Vekalet yoluyla kurban kestiren kişi kendi bulunduğu yerde birisine vekalet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekalet verebilir.

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, her yıl Kurban organizasyonu gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar 55 ülke ve bölgede onbinlerce Kurban keserek, yüzbinlerce muhtaç ve mağdura Kurban eti ulaştıran WEFA, geçtiğimiz 2015 Kurban Kampanyasında 25 bin Kurbanı vekâleten kesip, en muhtaç bölgelerde dağıtmıştır. Bu yılki Kurban Kampanyamız 23 farklı ülke ve bölgede gerçekleştirilecektir.

Vekalet, sözlü veya yazılı olarak ya da telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile verilebilir. İbadetlerde niyet önemlidir. Şu an telefonda ben kurban vekaletinizi alıyorum.

WEFA’ya vekâleten vereceğiniz Kurbanlar, en titiz bir şekilde bayram namazından sonra kesilmeye başlanacak ve bayramın üçüncü gününün ikindi namazının sonuna kadar kesilip, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

Kurban; koyun, keçi, inek ve deveden olur. Bunların dışındaki hayvanlar kurban olarak kesilemezler. Bu da, genel olarak deve 5; inek 2; koyun ve keçi 1 yaşını doldurunca gerçekleşir. Bunun yanında, 6 ayını tamamlayan koyun, bir yaşını doldurmuş gibi gösterişli olması halinde kurban edilebilir.

Koyun veya keçi bir kişi tarafından; inek ve deve ise, yedi kişiye kadar ortaklaşa kurban olarak kesilebilir.

Kurban fiyatlarını öğrenmek için lütfen tıklayınız:
http://wefa.org/kurban-fiyatlari/

Kurban fiyatlarını, kesim yaptığımız ülkelerdeki hayat şartlarına göre belirlemekteyiz. Tespit ettiğimiz fiyatların içerisine projenin kendi giderleri ve idari masrafları da dahildir. Ayrıca; Kurbanlıklar bol bulunduğu ülkelerde daha uygun fiyata alınabilirken, kurak veya gelişmemiş bölgelerde az sayıda bulundukları için daha pahalı olabiliyor.

Türkiye’den en uygun bir şekilde bağışınızı ulaştırabilmek için websayfamızda online bağış kısmından Kredi Kartı ile bağışta bulunabilirsiniz. Online bağış sayası için tıklayınız.

Kesimlerin gerçekleşeceği ülkeler:

Ahıskalı Türkler, Arnavutluk, Avrupa’daki Mülteciler, Bangladeş (Arakanlı Mülteciler), Burkina Faso, Çad, Etiyopya, Kenya, Keşmir, Lübnan (Suriyeli ve Filistinli Mülteciler), Madagaskar, Makedonya, Moğolistan, Nepal, Ruanda, Rusya,
Somali, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Togo, Türkiye, Zimbabve

Dünyanın farklı coğrafyalarında kestirdiğiniz adak, akika ve şükür kurbanlarınızı, kurban döneminde Grup fiyatları üzerinden ödeyerek dilediğiniz gruptan bir ülkede kestirebilirsiniz.

Bangladeş’teki kesimlerimizin bir kısmını Arakanlı mültecilere, Lübnan’daki kesimlerimizin büyük bir bölümünü Filistinli ve Suriyeli mültecilere; ayrıca Türkiye’deki kesimlerimizin bir kısmını da mülteci ve Ahıskalı Türklere dağıtacağız.

 1. Kurban bedelini bürolarımıza gelerek veya temsilcilerimize makbuz karşılığı elden ödeyebilirsiniz.
 2. “Para Çekme Yetki Formu”nu (Einzugsermächtigung) doldurup bize gönderebilirsiniz.
 3. Hesap numaramıza havale (Überweisung) yapabilirsiniz.
 4. wefa.org sayfamızdan online bağış yapabilirsiniz.
 5. +49 (0) 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak kurban bağışında bulunabilirsiniz.
 6. Kredi Kartı, „Paypal“ veya „Sofortüberweisung“ sistemlerini kullanarak bağışta bulunabilirsiniz.

SMS ile BAYRAM yazıp, 81190’a gönderdiğnizde 10 € ile bir yetimin bayram harçlığını karşılamış olursunuz. Yine 20 €‘luk bir bağışı bize havale ettiğinizde bir çocuğu bayram elbisesiyle sevindirebilirsiniz.

Kurban bağışınızın dışında her zaman WEFA’nın yetim, su kuyusu ve katarakt ameliyatları gibi yardım projelerine de destek olabilirsiniz. Tüm yardım projelerimizle ilgili detaylı bilgileri bizi arayarak alabilirsiniz.

Kurban Kampanyası döneminde gruplara göre açıladığımız kurban bedelleri üzerinden adak ve akika bağışlarınız yapabilirsiniz. Kampanya dışında ise adak ve akika bedeli 80 Euro’dur.

Ortak kesilen kurbanlarda, hissedarlardan her birinin kurbanlarını aynı maksat için kesmiş olmaları gerekmez. Bir kısmı kurban bayramı için, diğer bir kısmı ise adak kurbanı, akîka, nafile kurban olarak niyet edebilirler. Ancak hepsinin ibadet niyetiyle katılmış olmaları gerekir.

Kurban Bayramından önce Kurbanlıkları bölgedeki güvenilir partner kuruluşları ile satın alan WEFA, kesimlere bayramın ilk günü bayram namazından sonra başlayıp, bayramın üçüncü gününün ikindi namazı vaktinin sonuna kadar tüm kesimleri bitirmektedir. Daha sonra da etleri en muhtaç bölgerde ve en mağdur durumda olanlara dağıtmaktadır. Kurban organizasyonumuzda önceliği muhacir kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar, medreseler ve hastaneler alıyor.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için TIKLAYINIZ.

Leave a Reply