WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2018 Kurban Kampanyası’nın startını verdi. Bu sene “Kurbanın Bereketi Dünyaya Yayılsın” sloganı ile gerçekleştirilecek olan kurban yardımları yine çok sayıda kişiye umut olacak.

WEFA, her sene olduğu gibi bu kurbanda da dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, yoksul ailelerin yüzünü güldürmek üzere yola koyuldu. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yetimleri unutmayan onlara bayram sevincini yaşatan WEFA, yetimler için yaptığı çalışmalara bu bayramda da devam edecek. WEFA, yetimler bayramı yeni kıyafetleriyle karşılasınlar ve mutlu bir bayram yaşasınlar diye Kurban Bayramı öncesi 3 bin yetime bayramlık hediye edecek.

27 Ülkede Kurban Kampanyası

Bu sene toplam 27 ülkede gerçekleştirilecek olan kurban kampanyası ile kurbanın bereketini yeryüzüne yaymayı hedefleyen WEFA, Tanzanya, Moğolistan, Ruanda, Zimbabve, Çad, Burkina Faso, Togo, Benin, Somali, Nepal, Kenya, Sudan-Darfur, Sri Lanka, Mali, Keşmir, Hindistan, Pakistan, Gine, Moritanya, Kamboçya, Arnavutluk, Makedonya, Bosna-Hersek, Lübnan ve Türkiye’deki muhtaç ailelere kurban yardımlarını ulaştıracak. Kampanya kapsamında Arakanlı mülteciler ile Avusturya’daki Suriyeli mültecilere de kurban yardımları yapılacak.

Yaklaşık 20 gözlemci nezaretinde gerçekleştirilecek kurban kampanyası ile ülkelerde takipler bizzat yerinde gözlemlenecek.

Hedef 30 Bin

2017 yılında 27 ülkede 24 bin 824 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıtan WEFA, bu sene 30 bin hisse kurbanı muhtaç bölgelerdeki yetimlere, mültecilere, hastalara, yaşlılara ve yoksul ailelere ulaştırmayı hedefliyor.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kurban bağışında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2018 Kurban Kampanyası’nın startını verdi. Bu sene “Kurbanın Bereketi Dünyaya Yayılsın” sloganı ile gerçekleştirilecek olan kurban yardımları yine çok sayıda kişiye umut olacak. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yetimleri unutmayan onlara bayram sevincini yaşatan WEFA, yetimler için yaptığı çalışmalara bu bayramda da devam edecek. WEFA, yetimler bayramı yeni kıyafetleriyle karşılasınlar ve mutlu bir bayram yaşasınlar diye Kurban Bayramı öncesi 3 bin yetime bayramlık hediye edecek.