WEFA, ”Kurban Yoksula Vefadır” sloganıyla Kurban çalışmalarını bu yıl daha erken başlatıyor. Hedefimiz bu sene Türkiye ile birlikte 32 ülke ve bölgede Avrupa’daki hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak.

Kuruluşundan bu yana hayırseverlerin Kurban bağışlarını yerine ulaştıran WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, bu yıl da bayramı milyonlarca muhtaç insanla eda etmek için kurban çalışmasına başladı. WEFA’nın bu yılki hedefi savaş, çatışma, doğal afet, açlık ve kuraklığın yaşandığı coğrafyalar başta olmak üzere toplam 32 ülke ve bölgede kurban kesmek.

Kurban organizasyonumuzda önceliği muhacir kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar, medreseler ve hastaneler alıyor.
WEFA, kuraklığının devamlı yaşandığı Somali, Etiyopya, Kenya ve Cibuti’de de Kurban Kampanyası gerçekleştirecek. Suriyeli mülteciler ve Mısır’daki muhtaçlar da bu Kampanyada unutulmadılar.

Dünyanın birçok mazlum ve mahrum coğrafyasında gerçekleştirilecek Kurban kesimlerinin yanı sıra Türkiye’de de Kurban Kampanyası organize edilecek. WEFA, bu sene Anadolu’nun farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanlarımıza kurban eti dağıtımı yapacak. Tanışma, paylaşma ve yardımlaşma vesilesi olan Kurban’da yine muhtaçların yüzleri WEFA‘nın Kurban organizasyonu ile gülecek.

 

Geçen yıl 26 bin Kurban
WEFA, 2012 Kurban Kampanyası’nda toplam 26 bin Kurban keserek, en muhtaç coğrafyalarda dağıtımlarını yapmıştır.

 

52 ülke ve bölgede Kurban sevinci
WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, bu güne kadar 52 farklı ülke ve bölgede Kurban Kapmanyasını başarıyla gerçekleştirmiş ve dünyanın en muhtaç coğrafyalarında dağıtımları titizlikle yapmıştır.

 

Kurban bedeli
WEFA, bu yıl 6 farklı fiyat uygulaması yapıyor. Kurban fiyatları, kesim yapılacak ülkelerdeki hayat şartlarına göre belirleniyor. Kurban kesmekle mükellef olan hayırseverler 50, 60, 80, 100, 120 veya 170 Euro’luk bölgelerden birinde kurbanlarını kestirebilecekler.
Kurbanlıklar WEFA görevlilerince kesim yapılacak ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınıyor, İslami usullere uygun olarak kesiliyor. Kurbanlıklar, bayramın birinci günü bayram namazından sonra kesilmeye başlanıp, üçüncü günü ikindi namazının sonunda sona eriyor. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılıyor.

 

Son bağış tarihi
Kurban Kampanyası’na bugünden itibaren katılabilirsiniz. En son katılım tarihi ise Kurban Bayramının ikinci günü (16 Ekim 2013 Çarşamba) akşamına kadardır.

 

Bayram elbisesi
Bu sene de hayırseverler 20 €‘luk bir bağış ile bayram günlerinde yeni elbiselerle çocukları sevindirebilecekler.

 

Kurbanlıkları kesilen bağışçılara kısa mesaj (sms) ve E-mail
”Kurban Yoksula Vefadır” sloganıyla Kurban çalışmasını başlatan WEFA, bağışçıların kurbanlıklarını İslami usullere göre kesecek ve Kurbanlıklar kesildikten sonra bağışçıların cep telefonlarına ‘Kurbanınız kesildi, Allah kabul etsin’ diye kısa mesaj atacak. Onun için bütün bağışçıların bağış yaparken mutlaka cep telefonlarını yazmalarını önemle rica ediyoruz. Nadiren de olsa toplu mesaj gönderme sisteminden kaynaklanan hatalardan dolayı bazı Kurban bağışçılarımız mesajlarını alamayabilirler; bu Kurbanın kesilmediği anlamını taşımamaktadır. Tüm bağışçılarımızın Kurbanları zamanında kesilmektedir.
Kurban bağışı yapı da mail adresini verenlere de her yıl olduğu gibi bu kampanyada da WEFA bir Teşekkür Belgesi gönderecek.

 

Kurbanla merhameti paylaşın
Kurban Kampanyası ile yılda bir kere de olsa binlerce ailenin evine et giriyor. Avrupa’daki bir insan, binlerce kilometre ötede hiç tanımadığı insanlar için Kurbanlıklar kesilmesini istiyor. Böylece Kurban aradaki fiziki mesafeleri eritiyor. Toplumsal dayanışma ve barışı öne çıkarıyor. Toplumları birbirine yaklaştırıyor, yabancılaşmayı engelliyor.
Dünyanın dörtbir yanında bu Kurban da payını bekleyen muhtaçlar var.
Kurban bağışlarınızla yetim, yoksul ve çaresizlere vefanızı gösterin.
Kurban, Avrupa’da yaşasak da Afrika’da, Asya’da, Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Türkiye’de nefes almaktır. Kurban, Avrupa’da yaşarken Arakan’da, Somali’de, Etiyopya’da, Sudan’da, Türkiye’de yetim bir çocuğun sofrasına oturmaktır bir bayram sabahı…

 

Kurban Kampanyamıza Nasıl Katılacaksınız?
1. Kurban bedelini bürolarımıza gelerek veya temsilcilerimize makbuz karşılığı ödeyebilirsiniz.
2. “Para Çekme Yetki Formu”nu (Einzugsermächtigung) doldurup bize gönderebilirsiniz.
3. Hesap numaramıza havale yapabilirsiniz.
4. www.wefa.org sayfamızdan online bağış yapabilirsiniz.
5. 0049-221-880 64 80 numaralı telefonu arayarak kurban bağışında bulunabilirsiniz.

• Kurban dağıtımlarıyla ilgili bilgi ve fotoğrafları bürolarımızdan temin edebilir veya internet sayfamızdan takip edebilirsiniz.
• Kurban bağışlarınızı en geç bayramın ikinci gününün akşamına kadar yapabilirsiniz.
• Vekâleten kurumumuza vereceğiniz kurbanlarınız, kesim yapılacak bölgelerdeki partner organizasyonlarımız ile birlikte yapılacak titiz çalışmalar sonucu bayram namazından sonra başlanıp, bayramın üçüncü günü ikindi vaktine kadar kesilmiş olacaktır.
• Cep telefonu veya mail adresi verenlere Kurbanlarının kesildiğine dair sms mesaj veya mail gönderilecektir.
(Nadiren de olsa toplu mesaj gönderme sisteminden kaynaklanan hatalardan dolayı bazı Kurban bağışçılarımız mesajlarını alamayabilirler; bu Kurbanın kesilmediği anlamını taşımamaktadır. Tüm bağışçılarımızın Kurbanları zamanında kesilmektedir).
• Toplu kurban bağışında bulunan dernek, cami ve diğer kuruluşlar Kurban Kampanyasını gerçekleştirdiğimiz ülkelere temsilci gönderebilirler.
• Kurban ibadetinizin kabul olunmasını niyaz ediyor ve tüm muhtaçlar adına sizlere teşekkür ediyoruz.