Kurban Bağışı

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2022 Kurban Kampanyası çerçevesinde 11 ülkeye kurban gözlemcisi gönderiyor. Ekipler yola çıkmaya başladılar.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla çalışmalarına hız veren WEFA, bu sene de dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunacak. WEFA, kampanya çerçevesinde bazı ülke ve bölgelere bu sene de kurban gözlemcisi gönderiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım ulaştırmak üzere çalışmalarımızı büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz. Kurban yardımlarının yanı sıra yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye edecek ve ihtiyaç sahiplerine zekât yardımında bulunacağız. Bu sene Arnavutluk, Benin, Burkina Faso, Kenya, Moritanya, Nepal, Nijer, Pakistan, Tanzanya, Togo ve Zimbabve’ye kurban gözlemcisi gönderiyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Ekiplerimiz dün gece yola çıkmaya başladır. Bu yıl toplamda 24 gözlemcimiz Kurban Bayramı’nda dünyanın dört bir yanında olacaklar. Ülkelerde yapacağımız kurban çalışmalarımızı Genel Merkez’den takip ediyor olacağız.”

“Kurban Bağışı İçin Hâlâ Vakit Var.” 

Kurban bağışlarının bayramın 2. gününe kadar yapılabileceğini belirten Bakıcı,

“Bayramın ikinci günü (10 Temmuz Pazar) saat 22.00’a kadar kurban bağışlarını kabul ediyoruz. Ancak bu tarihe kadar bağışın WEFA’ya ulaşmış olması gerekmektedir. Hayırseverlerimiz wefa.org sitemizden güvenli ve hızlı bir şekilde online bağış yapabilirler.” dedi.

“Bayramı hep beraber yapacağız.”

Dün gece yola çıktıklarını söyleyen Metin Çangır şu sözleri kaydetti:

 “Bu Kurban Bayramı’nda Nepal’de olacağız. Yolculuğumuz dün gece başladı. Bu akşam Nepal’e varacağız. Yarın ilk olarak yetim çocuklarımıza bayramlıklarını hediye edecek, ailelere zekât yardımında bulunacağız. Kurban Bayramı boyunca kurban dağıtımlarımızı gerçekleştireceğiz. Allah herkesin kurbanını şimdiden kabul etsin. WEFA olarak ihtiyaç sahipleri adına herkese teşekkür ederiz.”

Togo ekibinden Mehmet Öztürk ise duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Togo’ya doğru yola çıktık. Bu sene de hayırseverlerin kurbanlarını, zekâtlarını, sadakalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bizleri bekleyen kardeşlerimizle buluşacağımız için heyecanlı ve mutluyuz.”

Cuma günü yola çıkacak olan Nijer ekibinden Cumali Keleş ise

“Daha önce de WEFA ekibiyle birlikte farklı ülke ve bölgelerdeki yardım çalışmalarına katıldım. Bu bayram rotamızı Kuzeybatı Afrika’da yer alan Nijer’e çeviriyoruz. Kurban Bayramı’nda Nijer’deki kardeşlerimizle beraber olacak, bayramı hep beraber yapacağız. Yoğun bir program bizi bekliyor.” dedi.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kurban yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının (kurban, bayramlık, zekât vs.) yazılması gerekmektedir.