Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kurban çalışmalarını başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da dünyanın farklı yerlerindeki mazlum ve mağdurlara kurban yardımında bulunacak.

Bu seneki kurban çalışmaları “Kurbanla İyiliğe Ortak Ol!” sloganı altında gerçekleştirecek olan WEFA, yetimlere, mültecilere, kimsesizlere, yaşlılara, hastalara ve yoksul ailelere umut olmak üzere yine yola koyuluyor.

WEFA, bu kurbanda Benin, Burkina Faso, Çad, Malavi, Moğolistan, Ruanda, Tanzanya, Togo, Zimbabve, Gana, Kenya, Nepal, Somali, Sudan-Darfur, Sri Lanka, Keşmir, Moritanya, Pakistan, Bangladeş (Arakan kampları), Filipinler, Yemen, Bosna-Hersek, Lübnan, Kuzey Makedonya ve Türkiye’deki mazlum ve mağdur insanlara kurban yardımı ulaştıracak.

 

Hedef 30 Bin

2018 yılında 30 ülkede kurban çalışmalarını gerçekleştiren WEFA, 24.115 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıttı. WEFA, bu kurbanda ise 30 bin hisse kurbanı 25 farklı ülke ve bölgedeki mazlum ve mağdurlara ulaştırmayı hedefliyor.

 

13 Ülkeye Kurban Gözlemcisi

Kurban kesim ve dağıtımlarını yine gözlemci nezaretinde gerçekleştirmek isteyen WEFA, bu seneki kurban yardımları kapsamında 13 ülkeye kurban gözlemcisi göndermeyi planlıyor.

 

6 Bin Yetime Bayramlık

Bu Kurban Bayramı’nda da yetimleri gözetecek olan WEFA, 6 bin yetime bayramlık kıyafet hediye edecek. WEFA, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 3.342 yetime bayramlık yardımında bulunmuştu.

 

Zekât Yardımı

WEFA, kurban yardımları kapsamında yoksul Müslümanlara hayırseverlerin zekâtlarını da ulaştıracak. Geçtiğimiz kurban çalışmaları kapsamında 7 ülkede gerçekleştirilen zekât yardımından toplamda 300 aile yararlanmıştı.

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kurban bağışında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “kurban” yazılması gerekmektedir.