Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte yardım çalışmalarına hız veren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu bayramda da yetimlere bayramlık kıyafet hediye edecek.

Her bayram binlerce yetim çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunan WEFA, bu Kurban Bayramı’nda da yetimleri yalnız bırakmayacak. “Çocuklarımızı bu bayramda da mutlu görmek istiyoruz.” diyen WEFA Genel Başkanı Musab Aydın bayramlık yardımına ilişkin şu sözleri kullandı: “WEFA olarak sene içinde dünyanın farklı yerlerindeki çocuklara çeşitli yardımlar ulaştırıyor, onlara güzel bir gelecek sunmak için gayret gösteriyoruz. Hayata geçirdiğimiz ‘Yetim Sponsorluğu” sistemi çerçevesinde düzenli olarak yetim çocukları desteklemekte ve yetimlerin barınma, gıda, giysi, eğitim ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlamaktayız. Yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle yetimlere yönelik çalışmalarımıza yine hız verdik. Baba şefkatinden mahrum büyüyen çocuklarımızı bu bayramda da yalnız bırakmayacak; masum yavrularımıza yine bayramlık kıyafet hediye edeceğiz. Çocuklarımız yine mutlu bir bayram sabahına uyanacaklar, bayramı bayram tadında geçirecekler.”

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda hayırseverlerin de desteğiyle 8.000 yetime bayramlık hediye ettiklerini söyleyen Aydın, “Bu yardım çağrımıza da hayırseverlerin destek vereceğine inanıyoruz. Gelin, bu bayramda da yetim çocuklarımıza şefkat elini uzatalım ve çocuklarımıza güzel bir bayram hatırası bırakalım.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetimlere bayramlık kıyafet yardımında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Bayramlık” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.