Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandıran WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de yetim çocukları unutmadı. WEFA, bu bayramda 6.000 yetime bayramlık kıyafet hediye edecek.

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yetimleri sevindirecek olan WEFA, Kurban Bayramı öncesi 6.000 yetime bayramlıklarını dağıtacak. Bayramlık yardımlarıyla ilgili bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Bayramda en çok çocuklar mutlu edilir. Bilhassa yetim çocuklarımızın gönlüne girebilmek için bayramlar eşsiz bir fırsat. Yetim yavrularımız bayrama mutlu girsinler, bayramı doyasıya yaşasınlar diye onlara her sene bayramlık kıyafet hediye ediyoruz. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 3.342 yetim çocuğumuza bayramlıklarını ulaştırmıştık. Bu Kurban Bayramı’nda ise 6.000 yavrumuza bayramlıklarını hediye edeceğiz. ‘Yetim Sponsorluğu’ sistemi ile hamiliğini üstlendiğimiz yetimlerin haricinde başka yetim çocuklara da bayramlıklarını vereceğiz.” dedi.

Arnavutluk’taki yetimlere bayramlıklarını şimdiden verdiklerini söyleyen Aydın, “Geçtiğimiz hafta Arnavutluk’taki yetim yavrularımızla bir araya geldik. Tiran’da düzenlenen ‘Yetim Buluşması’nda çocuklarımıza bayramlıklarını hediye ettik. Masum yavrularımızın mutluluklarına bir kez daha şahit olduk.” ifadelerini kullandı.

Yetimlere bayramlık hediye etmek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Bayramlık” yazılması gerekmektedir.