KURBAN BAYRAMININ BİR ET YARDIMINDAN FAZLASI OLDUĞUNU GÖSTEREN 3 NEDEN

KURBAN BAYRAMI BERABERİNDE ŞU GÜZELLİKLERİ GETİRİYOR:

1- KURBAN YARDIMI BAYRAM NEŞESİ GETİRİR

Pakistan’ın, Bangladeş’in ve Afrika’nın yoksulları günlük 1$ karşılığında çalışıyor. Bu durum gösteriyor ki, mazlum ülkelerin yoksulları sadece Kurban Bayramı sayesinde sofrasında et görebiliyor. Oysaki bir kurban yardımı bir ailenin Kurban Bayramı’nı neşe ile karşılamasına vesile olurken, bir çocuğa bayram hediyesi oluyor.

2- KURBAN BAYRAMI YOKSUL ÜLKELERİ KALKINDIRIR

Kurban Bayramı’nda yardım ulaştırmak için gittiğimiz yoksul ülkelerde bağışlarınız muhtaçlar için et yardımından çok daha fazlasını ifade ediyor. Kurban Bayramı, yoksul ülkelerde kimi zaman bir geçim kaynağına dönüşüyor. Örneğin; üretimin temel alanlarından biri olan hayvancılık Nijer’de yaşayan kadınlar için bir geçim vasıtası oluyor.

3- KURBAN ALLAH’A YAKLAŞMAYA VESİLE OLUR

Kurban ibadeti, Hz. İbrahim’in itaatinin karşılığı olarak Allah’a kulluk görevinin yerine getirilmesi ile Rabb’e yaklaşmayı ifade eder. Kurban ibadeti biz kulları birbirimize yaklaştırır, biz müminlerin Allah’ın rızasını kazanmasına yardımcı olur.

Bir kurban bağışı onlarca berekete ve güzelliğe vesile oluyor. Bir kurban bağışı yoksullar için et yardımından çok daha fazlasını ifade ediyor. Bir kurban bağışı birçok iyiliğin de kapısını açıyor.

“KURBAN KARDEŞİNE UMUT OLSUN”

“O İNSANLARIN YERİNDE BEN DE OLSAYDIM, YARDIM ELİ UZATAN KİŞİLERİ DÖRT GÖZLE BEKLER VE DUA EDERDİM ÖMRÜM BOYUNCA. BEN DE ÖMRÜM OLDUKÇA BU KARDEŞLERİMİZİN UMUDU OLMAYA, ONLAR İÇİN BEKLENEN OLMAYA DEVAM EDECEĞİM.”

(WEFA Gönüllüsü İbrahim Ural)